Pagrindinis puslapis Miestai Trakai Trakų rajono valdžios perversmas

Trakų rajono valdžios perversmas

Politiniais skandalais garsėjančiame Trakų rajone dar vienas skandalingas įvykis – po 2011 metų savivaldos rinkimų, vos pusę kadencijos vadovavusi rajonui valdžia nuversta, savo postų neteko: meras, jo pavaduotoja ir administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Ketvirtadienį Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo pareikštu nepasitikėjimu merui liberalcentristui Vincui Kapočiui. Nepasitikėjimo pareiškimą pasirašė susidariusios naujos, penkių partijų (socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-  Lietuvos krikščionių demokratų, Darbo partijos, krikščionių partijos, A. Zuoko partijos „Taip“) koalicijos atstovai. Jų nuomone sudėtingu Lietuvai ir Trakų rajonui metu V. Kapočius nesugeba konsoliduoti demokratiškai išrinktų  atstovų – tarybos narių bendram konstruktyviam darbui. Nors pasisakydamas V. Kapočius  vardino pasiektus laimėjimus, kalbėjo apie pastangas įsisavinant Europos Sąjungos lėšas, priminė, kad savivaldybė užima šeštą vietą tarp Lietuvos savivaldybių, tačiau slaptas balsavimas jam buvo nepalankus. Iš 25 tarybos posėdyje dalyvavusių tarybos narių 14 pasisakė už jo atleidimą iš pareigų. Kiti tarybos nariai nebalsavo.

Anksčiau rajonui vadovavo trijų partijų koalicija ( Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Liberalų centro sąjunga). Socialdemokratams susivienijus su opozicija, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai ir liberalcentristai liko už borto, pastariesiems ir po pralaimėtų rinkimų į Seimą, matyt, bus sunku atsitiesti ir  gali ištikti iširusios Naujosios Sąjungos likimas.

V. Kapočius Trakų rajono tarybai vadovavo ketvertą metų.

Naujuoju Trakų rajono meru išrinktas 46 metų verslininkas, edukologijos magistras, socialdemokratas Vytautas Zalieckas. Jis yra baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir įgijęs statybininko- inžinieriaus specialybę.

V. Zalieckas savo kalboje žadėjo pirmiausia pasirūpinti, kad Trakų rajono gyventojams sumažėtų mokestis už patalpų šildymą, nes Trakų rajonas didelėmis šildymo kainomis garsėja šalyje. Naujasis meras ketina rūpintis verslo vystymu, daugiau dėmesio skirti žemdirbystei, sieks, kad Trakų miestui būtų suteiktas kurorto statusas, rūpinsis turizmo vystymu. Šiam tikslui, jo nuomone, turėtų tarnauti, rekonstruotas ir turizmo poreikiams pritaikytas, miesto centre esantis, buvusios mokyklos – internato pastatas.

V. Zalieckas nepamiršo ir Trakų miestui gėdą darančios apleistos turgavietės, kurią, pasak jo, važiodami į miestą mato turistai, todėl sieks spartinti rekonstrukcijos darbus.

Tarybos posėdžio metu nepasitikėjimas buvo pareikštas ir mero pavaduotojai Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos atstovei Teresai Solovjovai. Už jos atleidimą iš pareigų balsavo taip pat 14 tarybos narių.

Į mero pavaduotojo pareigas išrinktas Darbo partijos narys 48 metų individualios įmonės savininkas Voitiechas Vinskevičius. Jis yra baigęs Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijęs ekonomikos bakalauro laipsnį.  Anksčiau V. Vinskevičius jau yra dirbęs šiose pareigose, kurių neteko pasikeitus koalicijai.

Šiame tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas atleisti iš pareigų ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovę Ireną Narkevič, kuri neseniai išgarsėjo, atkurtomis teisėmis į paveldėtą sklypą esantį skvere, Trakų miesto centre. I. Narkevič yra Seimo pirmininko pavaduotojo Jaroslavo Narkevičiaus žmona.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju išrinktas  Artūras Rimkus.

Kęstutis Petkūnas, autoriaus nuotr. – naujasis Trakų rajono meras V.Zalieckas