Pagrindinis puslapis Miestai Trakai Nesankcionuotas mitingas

Nesankcionuotas mitingas

2013 m. gegužės 30 d. prie Trakų rajono savivaldybės prieš tarybos posėdį įvyko mitingas, tarp kurio organizatorių buvo prolenkiška Lietuvos lenkų rinkimų akcija, LR Seimo narys Jaroslav Narkevič, rajono tarybos narė Alina Kovalevska, LR Seimo nario padėjėja ir tarybos narė Marija Puč, kuri žadėjo ir ateity rengti tokius mitingus… Iš kai kurių rajono vietovių (Senųjų Trakų, Lentvario ir kt.) buvo atvežti tėvai ir vaikai.

Šį kartą triukšmas kilo dėl ikimokyklinio ugdymo grupių, tačiau prie mikrofono atėję rajono valdžios atstovai nuramino susirinkusius tėvus ir vaikus, sakė, kad rajono ikimokyklinio ugdymo grupių situacija yra nagrinėjama. Be to, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas pasakė, kad LR Seimo pirmininko pavaduotojas J. Narkevič pats pažeidžia LR įstatymus dėl mitingo organizavimo ir šis mitingas yra nesankcionuotas, neteisėtas, nes jam nebuvo duotas leidimas.

Prašymą rengti mitingą gydytojas T. Tučkovskis pateikė tiktai vakar. Prie susirinkusių stovėję policininkai pasyviai stebėjo, o pasibaigus mitingui matavo, kokiu atstumu nuo savivaldybės buvo susirinkę mitinguotojai. Beje, mitinge dalyvavo Senųjų Trakų mokyklos direktorius, pavaduotoja, dalis savivaldybės darbuotojų. Ar Darbo kodeksas jiems negalioja, darbo metu jie gali mitinguoti? Mitingo įgarsinimo aparatūrai naudota savivaldybės pastato elektra, ar kas mokėjo už ją?

TŽ inform.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Trakų žemė. – 2013, geg. 31 d., nr. 22 (761), p. 4.