Pagrindinis puslapis Autoriai Kazimieras Garšva. Nuo asmenvardžių slavinimo iki valstybės padalijimo

Kazimieras Garšva. Nuo asmenvardžių slavinimo iki valstybės padalijimo

Kazimieras Garšva. Nuo asmenvardžių slavinimo iki valstybės padalijimo

Habil. dr. Kazimieras Garšva, Dabartinės lietuvių kalbos gramatikos abėcėlės skyriaus autorius, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas  www.voruta.lt

Per sausio 11 d. Seimo posėdį seimo narys K. Masiulis netiksliai vardijo senus kapų užrašus – per Lenkijos okupaciją lenkiškai užrašytą J.Basanavičiaus kapą, bet neminėjo, kad ir Antanas Baranauskas bei kiti pase rašyti Anton Baranovskij ir t.t. Kol nebuvo Lietuvos Respublikos, visų Lietuvos gyventojų protėvių vardai, pavardės buvo rašomos nelietuviškai, buvo slavinamos.

Dabar įsismaginę tomaševskininkai trokšta grąžinti okupacijų padarinius ir pasiūlė 150 naujų raidžių su jų papildymais. Neklausoma nei kalbos, nei teisės specialistų: dar sausio 18 d. Seime bus bandoma įvesti naujų raidžių vardų ir pavardžių rašyboje.

Viską tuo klausimu jau pasakė Seimo nariai  E.Jovaiša, A.Ažubalis, S.Tumėnas. Pagal Konstituciją Lietuvos suverenas yra lietuvių tauta, o Seimo narė Tamašunienė sakėsi atstovaujanti svetimos valstybės tautai. E.Dobrovolska, R.Tamašunienė sako lietuvių kalbos abėcėlės nekeičiančios, bet vis tiek reikalauja svetimomis raidėmis asmenvardžius rašyti registruose ir visuose dokumentuose, nors jų tiksliai niekas negalėtų perskaityti. Dobrovolska manė, kad Seimas yra aukščiau už VLKK, Konstitucinį Teismą, Konstituciją. Kada Seime užteks balsų už įstatymų pažeidimus ją pagaliau atstatydinti?

Kada gyventojų mažuma nustos diktuoti piliečių daugumai ir nebepažeidinės jų teisių? Kai gyventojai pajaus blogėjančią teisėtvarkos padėtį, rašybos netvarką, bus kreipiamasi ir į Seimo narius laikytis Seimo nario priesaikos ir saugoti Lietuvos žemių vientisumą ir nedalomumą.