Karaimų saloje bus pastatytas Vytauto Didžiojo paminklas

Karaimų saloje bus pastatytas Vytauto Didžiojo paminklas

Skulptoriaus, prof. Gedimino Karaliaus sukurtos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto skulptūros Karaimų (Karvinės) saloje vizualizacija

2022 m. Trakuose – istorinėje sostinėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto mieste – švenčiant 700 metų miesto įkūrimo ir Ldk Vytauto kvietimo čia įsikurti karaimams 625 metų sukaktis, pradedamas įgyvendinti prieš šešerius metus parengtas paminklo Ldk Vytautui statybos Karaimų (Karvinės) saloje projektas.

Antradienį įvyko pirmasis darbo grupės, kurią sudaro visos suinteresuotos šalys: Trakų rajono savivaldybė, Trakų istorinis nacionalinis parkas, Trakų istorijos muziejus ir Vytauto Didžiojo sąjungos nariai, skulptūros ir projekto autoriai, posėdis. Taip pat dalyvauti jame buvo pakviesti ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atstovai.

Trakų rajono savivaldybės finansuotas paminklo kunigaikščiui techninis projektas buvo baigtas 2016 metais. Jį rengė projektavimo įmonė „Trakuva“. Paminklą kūrė skulptorius, profesorius Gediminas Karalius, o projekto autorius – architektas Algis Vyšniūnas. Karaimų saloje stūksanti apšvieta skulptūra net vakarėjant atrodys itin didingai ir reprezentatyviai, ji turėtų būti 4,8 m aukščio, o jos papėdėje atsiras XV a. pradžios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kontūrą primenančios granito plokštės. Šiuo metu saloje yra Vytautui Didžiajam skirta ąžuolinė skulptoriaus Ipolito Užkurnio sukurta ir 1994 m. pastatyta skulptūra.

Skubiai ir kryptingai artėjama prie jau seniai daugelio Trakų krašto ir Lietuvos šviesuolių, gyventojų siekto tikslo įgyvendinimo. Ldk Vytautas – svarbus ne tik Trakams, bet ir visai valstybei, todėl jau netrukus bus pradėta projekto viešinimo ir lėšų rinkimo kampanija.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto