Pagrindinis puslapis Naujienos Kanados kariuomenės žvalgybos karininkas Kostas Rimša Lietuvai įteikė įspūdingą dovaną – autentišką partizaninę kepurę ir partizaninę trispalvę

Kanados kariuomenės žvalgybos karininkas Kostas Rimša Lietuvai įteikė įspūdingą dovaną – autentišką partizaninę kepurę ir partizaninę trispalvę

Kanados kariuomenės žvalgybos karininkas Kostas Rimša Lietuvai įteikė įspūdingą dovaną – autentišką partizaninę kepurę ir partizaninę trispalvę

genocid.lt nuotr.

www.voruta.lt

Vasario 17 dieną Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejui buvo įteikta įspūdinga dovana – autentiška partizaninė kepurė ir partizaninė trispalvė.

Ne mažiau įdomus ir pats dovanotojas – buvęs ilgametis Kanados kariuomenės žvalgybos karininkas Kostas Rimša, Vasario 16-ą už nuopelnus Lietuvai atsiėmęs garbingą apdovanojimą – Vyčio Kryžiaus ordino medalį.

Būdamas universalus kariškis – žvalgas, snaiperis, išminuotojas, analitikas, apmokytas žymiausiose JAV žvalgybos struktūrose – NSA (didžiausia pasaulyje žvalgybos tarnyba), CŽV (Centrinė žvalgybos valdyba), Kostas Rimša 1991 m. rugsėjo mėn. atvyko į Lietuvą ir savo patirtį perdavė Aukščiausios Tarybos apsaugos skyriaus (vėliau Valstybės apsaugos departamento), Valstybės saugumo departamento darbuotojams, kariškiams. K. Rimšos pastangomis į Lietuvą apmokymams atvyko tarptautinio lygio išmanavimo instruktorių grupė, buvo atvežtas pirmasis poligrafas – melo detektorius. K. Rimša taip pat apmokė specialųjį policijos „Aro” būrį derybinio meno su pagrobėjais ir teroristais, žudymo, pagrobimų ir terorizmo prevencijos.

Kostas Rimša Toronto universitete yra baigęs politikos ir istorijos mokslus. Jo tėvas Zigmas Rimša buvo nepriklausomos Lietuvos karinių oro pajėgų karininkas, sklandytojas, pirmojo lietuviško motorinio sklandytuvo kūrėjas. Senelis Kostas Ivaškevičius – vienas pirmųjų 1918 m. nepriklausomybės kovų savanorių, karo policininkas Raseiniuose.

Kostas Rimša pasakojo minėtus partizaninius atributus įsigijęs iš amerikiečio, kuris visa tai nusipirkęs Rusijoje iš buvusio KGB generolo asmeninio archyvo.

LGGRT centras ir Muziejus dėkoja K. Rimšai už šią dovaną ir kviečia šiuo gražiu pavyzdžiu pasekti visus, turinčius visai Lietuvai svarbių istorinių eksponatų.