Istorinis karaimų namas tapo meno erdve

Istorinis karaimų namas tapo meno erdve

Menas ir istoriniai pastatai dera ir papildo vieni kitus. Tai įrodė Trakuose naujam gyvenimui prikeltame senosios medinės architektūros name, stovinčiame ant ežero kranto, surengta tapytojo bei muzikanto Viktoro Paukštelio darbų paroda ir koncertas.

14 didesnio ir 8 mažesnio formato menininko kūriniai tarsi natūraliai įsiliejo į istorinio statinio interjerą.

„Surengti parodą šioje erdvėje mums buvo iššūkis, tačiau V. Paukštelio kūriniai įdomiai suskambėjo ant medžiu dekoruotų sienų ir skliautuotų rūsių“, – džiaugiasi parodą pristačiusi Vilniaus aukciono namų vadovė Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Jaunosios kartos lietuvių kūrėjas V. Paukštelis įkvėpimo savo kūriniams semiasi iš daugialypio kultūrinio lauko. Kūryboje jis jungia meno istorijos, šiuolaikinės tapybos, kino, fotografijos, literatūros parafrazes ir autobiografinius elementus. Menininko kūryboje aktuali kultūrinės atminties, jos įtakos kasdienybei ir kūrybai tema.

Parodos pristatymo metu V. Paukštelis surengė ir koncertą. Pianino garsai užpildė unikalaus pastato skliautus. 

V. Paukštelis ir K.Paulauskaitė

„Pačiame Trakų centre įsikūręs, kaip manoma, senosios medinės karaimų architektūros namas buvo rekonstruotas 2020 metais. Paveldosaugininkai konsultavo ir griežtai prižiūrėjo darbus, kad būtų išsaugota originali pastato architektūra“, – pasakoja statinį parduodančios įmonės „Baltic Sotheby’s International Realty“ nekilnojamo turto ekspertė Karina Paulauskaitė.

Dviejų aukštų istorinio namo rūsyje pavyko išsaugoti įspūdingą autentiškų plytų skliautą, o pastogėje įrengta moderni erdvė, per stoglangius užliejama šviesos. Daugiau kaip 600 kv. m ploto name įkurtos gyvenamosios ir administracinės erdvės. Pro jų langus galima grožėtis Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo  bazilika ir prie pat tyvuliuojančiu ežeru.

Naujienos iš interneto