Pagrindinis puslapis Miestai Trakai Iš kitos varpinės

Iš kitos varpinės

Besistengiant pabėgti nuo Trakų rajoną ir visą Lietuvą apsėdusios rinkimų karštinės – nėra taip paprasta. Europos Sąjunga irgi ruošėsi, arba vis dar ruošiasi rinkimams į savivaldybės tarybas. Vasario 15 d. (sekmadienį) viename didžiausių Vokietijos miestų, Hamburge įvyko rinkimai į savivaldybės tarybą (vok. Hamburgische Burgerschaft).  

20150213_162548

Hamburgo miestą buvo užvaldžiusios politinės reklamos. Tačiau lyginant su Lietuva, Hamburgo politikai yra kiek santūresni – po miestą nevažinėja autobusais su kandidatų atvaizdais, straipsniais „neokupuoja“ vietinės spaudos puslapių, o ir medžius jie saugo dvejopai – negamina praktiškai beveik jokių bereikalingų skrajučių. Priešingai – reklamomis vokiečiai tiesiog apgaubia gatvėse augančius medžius. Kaip ir įprasta, čia gausu politikų veidų, skambių politinių šūkių, pažadų. Ir moterų portretų – visai kaip ir Trakų rajone, moterys čia drąsiai kelia savo kandidatūras, siekadamos užtikrinti lyties proporcingumą valdžioje. Nevertėtų pamiršti, kad kuo toliau, tuo sparčiau Europos Sąjungoje ryškėja aiškios ir tvirtos politikės. Toli žvalgytis nereikia, juk Lietuvos ir Vokietijos vairai – tvirtų politikių rankose.

Valdymo principai

Valdymo principas Hamburge yra beveik toks pat, kaip ir Lietuvoje. Praėjusios kadencijos metu pozicijoje buvo socialdemokratai, sudarę didžiąją tarybos narių dalį – kiek daugiau nei pusę (52 proc.). Žinoma, Hamburge tarybos narių skaičius siekia 120 (nereikėtų pamiršti, jog šiame mieste gyvena daugiau kaip 1,7 mln. gyventojų). Ir komitetų, kaip rašoma Rotušėje įsteigdame informaciniame stende, yra 18. 13 iš jų – po 13 narių, 2 – po 17, 2 – po 23,  ir 1 komitetas, kurį sudaro 11 narių. Šiuose rinkimuose, kurie vyko š. m.  vasario 15 d., ir vėl priekyje – socialdemokratai, su lyderiu Olaf‘u Scholz‘u.

Savivaldybės adresas – Rotušė

Turistai lieka gerokai nustebę aplankę vieną žymiausių ir populiariausių Hamburgo objektų – didingą Rotušės pastatą (vok. Rathaus) ir pakilus laipteliais aukštyn radę ten duris į savivaldybę. Tačiau politikams ši vieta itin mėgiama – juk Rotušė išties yra traukos centras. Ši situacija primena senovę, kai Karaliai, Kunigaikščiai gyveno ir dirbo tiesiog pilyse. O ir ištes, kodėl Hamburgo merui nedirbti Rotušėje? Viduje – ekskliuzyvinis muziejus, prabanga ir daug istorijos. Žinoma, be pigu Hamburgo savivaldybės darbuotojams čia dirbti, kai pats miestas pasižymi aukštu pragyvenimo lygiu. Tačiau, gal ir Trakų rajono, būsima, naujai išrinkta mero institucija galėtų persikelti į apdainuotą ir traukos centru tapusią Trakų pilį? Iš bokštelio matytųsi daugiau miesto – daugiau grožio, daugiau susirūpinimą keliančių objektų.

Linkiu sėkmės Trakų rajono politikams ir dar labiau – sveiko proto rinkėjams! Vėlesni nuogastavimai dėl situacijos mielame krašte nebeteks prasmės.

 

Evelina KISLYCH

Autorės nuotr.

Naujienos iš interneto