Pagrindinis puslapis Kultūra Valstybinė kalbos inspekcija kviečia rinkti gražiausią lietuvišką įmonės pavadinimą

Valstybinė kalbos inspekcija kviečia rinkti gražiausią lietuvišką įmonės pavadinimą

Valstybinė kalbos inspekcija kviečia rinkti gražiausią lietuvišką įmonės pavadinimą

www.voruta.lt

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, švenčiamos vasario 21-ąją, proga jau keturioliktus metus rengiamas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus. Naujienų portalas DELFI ir Valstybinė kalbos inspekcija kviečia išrinkti labiausiai patinkantį įmonės pavadinimą. Balsuoti galima iki vasario 20 d. 12 val. 

Pernai Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 15 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Rinkdama iš šio didelio skaičiaus inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Valstybinė kalbos inspekcija išrinko šiuos 2021 metais įregistruotus įmonių pavadinimus: „Bitė ritė“, „Draugiškas vėjas“, „Gijos“, „Kaimynaičiai“, „Klaužados“, „Mįslius“, „Noriu atostogų“, „Nuotykių kempinė“, „Pilies penktadieniai“, „Prisegu sparnus“, „Rasos taškas“, „Svajok garsiai“, „Šaukštas proto“, „Zvimbalynas“, „Žaliuomenė“ iš Vilniaus, „Garbės žodis“, „Spurklys“ iš Kauno, „Septynerios durys“ iš Klaipėdos, „Jaukiau“ iš Šiaulių, „Būro kiemas“ iš Pagėgių sav., „Vasaros kvapas“ iš Palangos, „Žvejo lobis“ iš Širvintų.

Renginyje, kuris vyks vasario 21 dieną 12 valandą Kultūros ministerijoje, konkurso dalyviams bus įteikti diplomai, o nugalėtojas apdovanotas specialiu DELFI prizu.