Pagrindinis puslapis Istorija Trimis Lenkijos ordinais apdovanotas prof. A. Bumblauskas dėstė apie lietuvių tapatybę Trakuose

Trimis Lenkijos ordinais apdovanotas prof. A. Bumblauskas dėstė apie lietuvių tapatybę Trakuose

Trimis Lenkijos ordinais apdovanotas prof. A. Bumblauskas dėstė apie lietuvių tapatybę Trakuose

Sausio 27 d. Trakų rajono savivaldybėje, įgyvendinant projektą „Trakų rajono savivaldybės vystymo krypčių tyrimas ir investicijų vadovo parengimas“, įvyko jau penktasis seminaras iš dešimties numatomų, kuriame dalyvauti buvo kviečiami savivaldybės, jos įstaigų, įmonių, kitų valstybinių organizacijų darbuotojai, bendruomenės, verslo atstovai. Seminarą vedė turbūt žymiausias šių dienų Lietuvos istorikas prof. Alfredas Bumblauskas.

Į Trakų r. savivaldybės Didžiąją salę sugužėjo nemažas būrys dalyvių, norinčiųjų išgirsti dabar dažnai televizijos ekrane šmėžuojančio Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriaus Alfredo Bumblausko paskaitą. Beje, profesorius yra ne tik mylimas lietuvių, bet ir mūsų kaimynų lenkų. Jis yra Lenkijos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Riterio (1998), Karininko (1999) ir Komandoro (2009) kryžių kavalierius, 2001 m. buvo apdovanotas Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos Seimų parlamentinės asamblėjos, 2007 m. žurnalo „Przegląd Wschodni” Aleksandro Geištoro vardo premijomis.

Trakuose prof. A. Bumblauskas dėstė paskaitą apie lietuvių tapatybę, istorijos virsmus, svarbiausias lietuvių vertybes, save įvardydamas kaip tapatybės studijų atstovą. Istorikas teigė, kad lietuviška tapatybė buvo sukurta 1930 m., kai visa šalis minėjo Vytauto Didžiojo laikus, jo žygius ir nuopelnus, o sovietiniais laikais – ji buvo „nusausinta“. Tų laikų šešėlis yra likęs dar ir šiandien. Klausytojams jis išdėstė savo pamąstymus, kodėl mes taip tvirtai esame įsikibę lietuvių kaip pagrindinio / vienintelio Žalgirio mūšio laimėtojo naratyvo, o Gegužės 3-osios konstitucijos laimėjimą perleidžiame lenkams, nors ši istorijos dalis priklauso ir mums.

Paskaitos metu profesorius tvirtino, kad turime didžiuotis, jog gyvename tokiame nuostabiame krašte: „Lietuva be Trakų neįsivaizduojama.“ Turime džiaugtis krašto išskirtinumu.

Baigiantis paskaitai prof. A. Bumblauskas atsakė į klausytojų klausimus ir diskutavo, kaip Trakai galėtų švęsti kitąmet valstybės šimtmečio jubiliejų.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Naujienos iš interneto