Pagrindinis puslapis Kultūra Trakuose atidaryta didžiausia Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus Monumentalistų sekcijos paroda, skirta Trakų miesto 700-mečio jubiliejui

Trakuose atidaryta didžiausia Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus Monumentalistų sekcijos paroda, skirta Trakų miesto 700-mečio jubiliejui

Trakuose atidaryta didžiausia Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus Monumentalistų sekcijos paroda, skirta Trakų miesto 700-mečio jubiliejui

Nuotrakų autoriai: Ričardas Grigas, Aleksandras Aziulevičius

www.voruta.lt

Trakų meno galerijoje „Fojė“ atidaryta didžiausia Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus Monumentalistų sekcijos dviejų dalių paroda, kurioje savo kūrybą pristato net 33 nariai.

Pasak monumentaliosios dailės atstovo Arturo Aliuko paroda įvyko neatsitiktinai Trakuose.  Filosofas  O. Spengleris  tautų išsivystymą suskirsto į tris fazes: gamtos, kultūros ir civilizacijos, taip galima būtų suskirstyti ir tris Lietuvos sostines – Kernavę, Trakus ir Vilnių. Trakai būtų ta antroji fazė, kurioje dabar monumentalistai, nebijodamis save vadinti amatininkais, kiekvienas atskirai ir visi kartu sukūrė šią parodą – monumentalistų pasaulio mozaiką, kurią skiria garbingam Trakų 700-mečio jubiliejui.

 Vitražas ir mozaika, paveikslas ir skulptūra neatsiranda per dieną, savaitę ar mėnesį – tai yra elitinis menas, kuriam sukurti reikia laiko, pastangų, talento ir kantrybės tvirtai remiantis kultūros ir tradicijų pagrindais. Galima būtų teigti, kad tokios pat kantrybės ir išmanymo reikėjo statant Trakų pilį ir miestą, kuriam juk šiais metais sukanka net 700 metų!

Laima Kriukelienė

Amžiai ir laiko tekmė – tai apmąstymų ir įžvalgų lobynas. Žmogus ir aplinka, dabarties ir praeities ženklai, tai visa kas kaupiasi dailininko atmintyje ir tampa jo veiklos neišsemiamu šaltiniu. Šis žanras remiasi vaizdavimo ir technologijų tradicijomis ir yra tarsi laiptai sujungiantys praeitį ir ateitį, o jei nėra įsisavintos praeities kartų žinios, tai nieko naujo ir gero negimsta. Lietuvos Dailininkų Sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos parodą surengti paskatino Trakų įkūrimo jubiliejus.

Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos pirmininkė Liuda Stankevičienė nuoširdžiai dėkojo Trakų kultūros rūmų Meno galerijos „Fojė“ vadovei Editai Tamulytei už ryžtą ir didelių užmojų įgyvendinimą. Ši paroda tik įrodo, kad prieš kelerius metus pasirašytas bendradarbiavimas vystosi ir nėra tik „ant popieriaus“.

Šios išskirtinės parodos reikšmę įvertino ir susirinkę garbinti svečiai: LR Seimo nariai Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono meras Andrius Šatevičius bei Trakų rajono rajono adminitracijos direktorė Jolanta Abucevičienė.

Parodos atidarymo metu Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas pasveikino visus su išskirtine paroda ir pranešė dar vieną naujieną, kad ką tik pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį su menininio ugdymo studija „Genius Art“, kurie vasarą Trakuose įgyvendins vokalo ir pianino profesionalią stovyklą, skirtą taip pat jubiliejiniams metams pažymėti.

Parodos dalyviai: 

Stanislovas Rolandas Bulavas

Eglė Rakauskaitė

Nerijus Baublys

Laima Kriukelienė

Danielius Rusys

Valerija (Vija) Tarabildienė

Gitenis Umbrasas

Vytautas Poška

Saulius Čižikas

Laimutė Tamoševičienė

Kazys Kęstutis Šiaulytis

Jurga Uzdilaitė

Skaistė Verdingytė

Albinas Markevičius

Rūta Lipaitė Vingrienė

Vincas Matonis

Augustas Lopas

Vytautas Kibildis

Arturas Aliukas

Paulius Juška

Agnė Juškaitė

Liuda Stankevičienė

Agnė Kišonaitė

Gintaras Kraujalis

Vidas Drėgva

Ignas Meidus

Gintaras Jocius

Dalia Truskaitė

Rasa Grybaitė

Rimvydas Mulevičius

Vilma Slavinskaitė

Edita Utarienė

Viktoras Dailidėnas

Paroda vyks:    

2022 01 06 – 02 06 I dalis

2022 02 07 – 03 06 II dalis

Maloniai kviečiame!

Įėjimas nemokamas.