Šunų maisto rūšys: ką reiškia holistinis, dietinis, begrūdis?

Šunų maisto rūšys: ką reiškia holistinis, dietinis, begrūdis?

Iliustracija: unsplash.com/@paulinel

Pasižvalgę po šunims skirto ėdalo asortimentą gerokai nustembame – pasirinkimas milžiniškas. Tai puiku, nes kiekvieno keturkojo šeimininkas gali rinktis tai, kas idealiai tinka būtent jo augintiniui, įvertinus tokius aspektus kaip šuniuko amžius, sveikatos būklė, ėdalo sudėtis ir daug kitų. Tarp ėdalo etikečių galime rasti ir tokius pavadinimus kaip dietinis, holistinis ar begrūdis. Ką reiškia tokios maisto rūšys ir kada šunims reikalingas būtent toks ėdalas?

 

Holistinis maistas šunims

Holistinis ėdalas apibūdinamas kaip harmoningas ir išsiskiriantis tuo, jog visos tokio ėdalo sudedamosios dalys yra naudingos šuniui bei reikalingos jo organizmui. Toks ėdalas neturės šalutinių ingredientų, kurie paprastai naudojami pašare kaip turintys užpildyti masę. Platų kokybiško holistinio ėdalo savo keturkojui pasirinkimą rasite čia – https://evet.lt/category/maistas-sunims?maisto-rusis98=holistinis.

 

Dietinis maistas šunims

Pavadinimas neleis suklysti – toks ėdalas daugiausia skirtas antsvorio ar jo riziką turintiems šuniukams. Tačiau ne tik tai, drauge dietinis ėdalas gali būti labai vertingas turintiems tam tikrų sveikatos problemų – toks maistas gali padėti gydyti odos ligas, gerinti sąnarių funkciją, teigiamai veikti virškinimo sistemą, mažinti diabeto požymius ir kt.

 

Begrūdis maistas šunims

Nors paprastai šuniukai pakankamai gerai virškina grūdus, visgi pasitaiko, jog kai kurie keturkojai turi alergiją grūdams. O kadangi jie gana dažna šunų ėdalo sudedamoji dalis, tai toks maistas, suprantama, netiks. Šiuo atveju išeitis – begrūdis šunų ėdalas.

PR

Naujienos iš interneto