Stumdomos durys: ką svarbu žinoti?

Stumdomos durys: ką svarbu žinoti?

Neginčytina tiesa – klasikinis stilius yra nemarus. Tačiau tendencijos rodo, kad šiuo metu tiek interjeras, tiek eksterjeras labai dažnai kuriamas pasitelkiant modernizmą, minimalizmą ir šiuolaikinio dizaino sprendimus. Jei paklaustume, kas būtent pastato išorei suteikia modernizmo, neabejojame, kad skambėtų tokie atsakymai, kaip „tamsūs langų rėmai“, „aliuminio langai“ arba „stumdomos durys“. Pastarosios dažnai pasirenkamos ir pastato viduje – patalpoms atskirti, vizualiai didesnei erdvei sukurti ar tiesioginės šviesos srautui padidinti. „Kadangi stumdomos durys gaminamos iš labai didelių stiklo plokščių ir montuojamos dažniausiai nuo lubų iki grindų, jos tampa daug funkcionalesniu ir naudingesniu pasirinkimu, nei standartinės durys.“, – sako jau kelis dešimtmečius rinkoje veikiančios langų ir durų gamybos įmonės „Megamas“ atstovas. Ir iš tiesų, užvertos stumdomos durys suteikia daugiau privatumo, o atvertos – praplečia erdvę, dvi patalpas tarsi suliedamos į vieną. Tai vos keli aspektai, kuriuos aktualu žinoti apie stumdomas duris. Jų yra žymiai daugiau. Nesvarbu, ar statote naują namą, ar darote remontą ir norite atsinaujinti – jei planuojate montuoti naujus langus ir stumdomas duris, perskaitykite šiame straipsnyje pateikiamą informaciją.

Kodėl verta rinktis stumdomas duris?

Pirmiausia, reikėtų pasakyti, kad šiuolaikiniai rėmo profiliai gaminami vis plonesni, o pažangūs bėgeliai (takeliai) užtikrina sklandų atidarinėjimą, todėl modernios stumdomos durys neretai tampa geriausiu pasirinkimu patogiems namams. Joms naudojami mechanizmai itin patvarūs, todėl tokios durys gali būti labai ilgai eksploatuojamos ir nekelti jokių nesklandumų. Beje, stumdomų durų gerbėjai neabejotinai pasakytų, kad jos – ne tik labai patogus, bet ir stilingiausias pasirinkimas.

Antra priežastis, kodėl verta rinktis stumdomas duris – lengvas jų pritaikomumas. Stumdomos durys atskiria erdves, nesumažindamos patalpų ploto. Be to, tokias duris galima nesunkiai pritaikyti prie bet kokių patalpų. „Megamas“ ekspertų teigimu, stumdomų durų plotis gali svyruoti ir siekti netgi kelis metrus. Aukštis taip pat gali būti įvairus, pritaikomas prie pastato. „Stumdomų durų pasirinkimo galimybės yra gana plačios, bet bene svarbiausia atsižvelgti ir įvertinti stumdomų durų svorį, ypač jeigu yra nusprendžiama jas rinktis su didesniu stiklų sluoksniu, ilgesnes ir platesnes.“, – rekomenduoja „Megamas“ atstovas. Jeigu patiems nuspręsti ar apsispręsti sunku, tinkamiausią variantą pasirinkti visuomet gali padėti profesionalūs durų specialistai.

Dizaineriai sako, kad palyginti su standartinėmis durimis, kurios tiesiog yra varstomos, stumdomos durys atrodo daug tvarkingiau. Be to, kai kuriais atvejais stumdomų durų pasirinkimas gali būti neišvengiamas, pavyzdžiui, jei patalpa yra daugiau nei keturių metrų pločio.

Neabejotinai, kokybiškos stumdomos durys yra ir patogios naudoti, ir pasižymi visapusiška izoliacija, jos užtikrina, kad patalpose žiemą būtų šilta, o vasarą – vėsu. Kaip ir dauguma produkcijos, šiuolaikinės stumdomos durys yra gaminamos pasitelkiant pažangias technologijas, naudojant aukštos kokybės medžiagas, patikimų gamintojų sistemas ir mechanizmus. Būtent dėl šios priežasties ir galutinis rezultatas – pagamintos ir sumontuotos stumdomos durys – yra ilgaamžiškos ir pateisinančios net išrankiausiųjų lūkesčius.

Kaip išsirinkti stumdomas duris?

Pirmiausia, atsakykite į klausimą – ar norite stilingų, erdvių, jaukių ir modernumu dvelkiančių namų. Atsakymas į šį klausimas – puikus rodiklis, pasakantis, ar jums tiks ir patiks stumdomos durys. Tad jei atsakymas buvo teigiamas, tuomet didelė tikimybė, jog nenusivilsite pasirinkę stumdomas duris.

Kitas patarimas – rinkdamiesi stumdomas duris apgalvokite, kokio dydžio jos reikalingos (standartiškai stumdomų durų plotis svyruoja nuo maždaug vieno metrų iki trijų metrų). Įvertinkite medžiagą, iš kurios pagamintos stumdomos durys (geriausia, jei tai – tvirtas, patikimas ir ilgaamžiškas plastikas ar prabangos įvaizdį suteikiantis aliuminis). Pasiaiškinkite ir kokie yra jūsų pasirinktų stumdomų durų privalumai, kokios naudos. Apgalvotai pasirinkite ir spalvą, šiuolaikinių stumdomų durų spalvų pasirinkimas yra labai platus.

Bet galiausiai, rinkdamiesi stumdomas duris, atsakingai rinkitės jų gamintojus ir montuotojus. Nuo jų profesionalumo labiausiai priklauso galutinis rezultatas. Rinkitės tokius meistrus, kurie skirs jums daug savo laiko ir dėmesio – atsakys į visus klausimus, parodys pavyzdžių, patars, parekomenduos ir parinks geriausią stumdomų durų kainą. Nežinote, kas tai galėtų suteikti? „Megamas“ – profesionalumu, sąžiningumu ir aukščiausios kokybės klientų aptarnavimu paremtos langų bei durų gamybos ir montavimo paslaugos.

https://www.megamas.lt/produktai/

PR

Naujienos iš interneto