Pagrindinis puslapis Kultūra Skelbiamas 2022 metų Kalbos premijos konkursas

Skelbiamas 2022 metų Kalbos premijos konkursas

Skelbiamas 2022 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

www.voruta.lt

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, kaip ir kasmet, kovo 16-ąją, minint Knygnešio dieną, skelbia Felicijos Bortkevičienės Kalbos premijos konkursą.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės F. Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti premija skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Pretendentai gauti premiją vertinami pagal šiuos kriterijus:

1) pastangos skatinti taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimą viešajame gyvenime ir akademinėje srityje, žiniasklaidoje ir įvairioje literatūroje, renginiuose, socialinėse akcijose;

2) rūpinimasis lietuvių kalbos pritaikymu informacinėse technologijose;

3) lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų, sumanymų įgyvendinimas, kitokia lituanistinė veikla;

4) visuomenei reikšmingų, turinio naujumu išsiskiriančių lituanistikos (kalbotyros, knygotyros, paveldo komunikacijos, spaudos istorijos, socialinės kultūros) mokslo darbų (ne žemesnės pakopos kaip magistro darbas) ir kitokių tyrinėjimų atlikimas ir paskelbimas;

5) rūpinimasis lituanistiniu paveldu ir jo sklaida Lietuvoje ir pasaulyje;

6) dalies lituanistinės veiklos atlikimas neatlygintinai.

Premija gali būti skiriama, jei pretendentas atitinka ne mažiau kaip du iš nurodytų kriterijų, tačiau lituanistinės veiklos atlikimo neatlygintinai kriterijus yra privalomas.

Pretendentų kandidatūras turi teisę siūlyti fiziniai ir Lietuvos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, kurie iki 2022 m. balandžio 20 d. privalo Komisijai pateikti:

1) motyvuotą rekomendaciją;

2) išsamų pretendento gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą;

3) svarbiausių pretendento darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

Pasirašyti dokumentai siunčiami Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai el. paštu lituanistika@lrs.ltpriim@lrs.lt arba adresu Gedimino pr. 53, 01109, Vilnius.

Kalbos premiją konkurso būdu skirs Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija. Tradiciškai Kalbos premijos laureatas paskelbiamas gegužės 7 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. 2022 m. Kalbos premija bus iškilmingai įteikta Valdovų rūmuose vyksiančiame renginyje „Kalbos vakaras“ gruodžio mėnesį.

lrs.lt inf.