Siurblių įvairovė: ką turėtumėte įvertinti, renkantis siurblius?

Siurblių įvairovė: ką turėtumėte įvertinti, renkantis siurblius?

Siurblys – prietaisas, kurio dėka yra užtikrinama prieiga prie švaraus, gėrimui bei maisto ruošai tinkamo vandens, garantuojamas greitas ir efektyvus nuotekų perkėlimas į valymo įrenginius ir t.  t.

Konkretaus siurblio paskirtis priklauso nuo jo rūšies bei tipo, su kuriais šiandien ir susipažinsime.

Siurblių rūšys

Visi siurbliai iš esmės yra skirstomi į dvi pagrindines rūšis, t. y., paviršinius ir panardinamus siurblius. Pagrindinis šių rūšių siurblių skirtumas atsispindi ir jų rūšių pavadinimuose: paviršiniai siurbliai yra statomi sausai, o panardinami siurbliai gali būti eksploatuojami tik juos panardinus į vandenį, nuotekas ar kitą skystį, kurį ruošiamasi siurbti.

Siurblių skirstymas į tipus pagal siurblio rūšį

Paviršiniai siurbliai pasižymi siurblių tipų gausa. Šios rūšies siurbliai pagal paskirtį ir konstrukciją yra skirstomi į mažiausiai septynis pagrindinius tipus, t. y. į horizontalius monoblokinius bei konsolinius siurblius, taip pat daugiapakopius horizontalius bei vertikalius siurblius, fekalinius, nuotekų, drenažinius siurblius ir, žinoma, savisiurbius, cirkuliacinius bei dvipusio įėjimo siurblius.

Panardinami siurbliai nepasižymi tokia siurblių tipų gausa. Šios rūšies siurbliai pagal paskirtį bei konstrukcinius ypatumus yra skirstomi į tris pagrindinius tipus, t. y. į fekalinius, drenažinius bei giluminius siurblius.

Į ką atsižvelgti, renkantis siurblį?

Renkantis siurblį, būtina atsižvelgti į keletą itin svarbių aspektų. Kaip jau buvo minėta, kiekvienas siurblys, priklausomai nuo jo rūšies bei tipo, turi konkrečią paskirtį. Siurbliai be to skiriasi ir savo funkcionalumu bei naudojamu energijos šaltiniu. Siurblio pasirinkimas priklauso ir nuo to, kokio tirštumo skysčius planuojate siurbti: vieni siurbliai idealiai siurbia tik skysčius be priemaišų, o kiti gali siurbti skysčius, kuriuose yra smėlio, purvo ar kitų priemaišų. Renkantis siurblį savo individualiam projektui, taip pat derėtų įvertinti, kiek dėmesio jam planuojate skirti: automatizuoti siurbliai veikia nepertraukiamai ir yra patys save reguliuojantys, o štai neautomatizuotus siurblius įjungti bei išjungti reikės patiems. Pirkti pasirinktos rūšies bei tipo siurblį patartina tik tada, kai įvertinsite jo naudojimo dažnį bei planuojamo per valandą išpumpuoti skysčio kiekį.

PR

Naujienos iš interneto