Sauskelnės – ką apie jas turėtų žinoti tėvai

Sauskelnės – ką apie jas turėtų žinoti tėvai

Vienkartinės sauskelnės, šnekamojoje kalboje žinomos kaip sauskelnės, buvo pirmosios į rinką pateiktos sauskelnės, kurios yra higienos gaminys, skirtos išmesti iškart po naudojimo.

Pagrindinė jų užduotis – apsaugoti apatinius, drabužius ir patalynę nuo sušlapimo ir nešvarumų.

Kiek laiko reikia naudoti sauskelnes?

Tokia apsauga reikalinga, nes mažylis dar nevaldo savo fiziologinių poreikių. Sauskelnės – patogus sprendimas vaikui ir jo tėvams ar globėjams. Paprastai kasdienis šių produktų naudojimas ribojamas iki dvejų metų, kartais tai užtrunka šiek tiek ilgiau, priklausomai nuo individualaus vaiko pasirengimo atsisveikinti su sauskelnėmis.

Vienkartinės sauskelnės: kas yra viduje?

Iš ko susideda toks produktas? Pagrindinis elementas yra atitinkamai iškirpti poliesterio neaustiniai audiniai, kurių savybės įleidžia ir neišleidžia drėgmę (išorinis dangtelis). Neaustinės medžiagos suklijuojamos, dažniausiai užpildomos celiuliozės minkštimu ir SAP – polimerine drėgmę sugeriančia medžiaga. Visas gaminys yra baigtas raukšlėmis ir raiščiais aplink šlaunis ir juosmenį, taip pat elastiniais ir lipniais dirželiais, kurie reguliuoja vystyklą aplink kūdikio juosmenį.

Pirmųjų sauskelnių naujagimiui parinkimas

Kiekvienos prekės ženklo sauskelnės – kelnaitės yra kelių dydžių su tam tikrais svorio intervalais, kurie mums nurodo, kokio svorio vaikas gali naudoti tam tikras sauskelnes, nes jų struktūra ir forma yra apskaičiuota tam tikram dydžiui ir svoriui. Dydžiai ir svorio diapazonai didėja su kūdikio amžiumi. Kokios sauskelnės naujagimiui bus tinkamos? Rinkdamiesi pirmąsias sauskelnes vaikui, kuris dar tik ateis į pasaulį, tėvai prieš pirkdami turėtų įvertinti vaiko svorį – remdamiesi tyrimais, kuriuos būsimoji mama atlieka prieš gimdymą. Atsakymas į klausimą, kokios sauskelnės yra geriausios naujagimiui, nėra akivaizdus ir vienareikšmis.

Kokios sauskelnės vyresniam kūdikiui?

Norint atsakyti į klausimą, kokios sauskelnės tiks kūdikiui ateinančiais jo gyvenimo mėnesiais, reikia stebėti, kaip greitai mažylis priauga svorio. Kiekvienam sauskelnių dydžiui yra nustatytas kūdikio dydžiui skirtas svorio limitas, tačiau neverta laukti, kol mažylis šią ribą pasieks iki galo. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, geriau pasirinkti kitą, didesnio dydžio gaminį anksčiau. Svorio diapazonai parenkami taip, kad jie sutaptų esant kraštutinėms vertėms, o tai reiškia didesnį naudojimo komfortą ir leidžia geriau reguliuoti sauskelnes.

Geriausios sauskelnės, kokios jos?

Geriausi produktai yra ne tik geros kokybės gaminiai. Tai – saugūs žaliavų atžvilgiu, chemiškai, dermatologiškai patikrinti, pritaikyti vaiko svoriui. Geriausios sauskelnės taip pat yra tinkamai naudojamos sauskelnės – sušlapus ar susitepus yra dažnai keičiamos ir turi kuo trumpesnį kontaktą su vaiko oda. Tačiau vienos populiariausių rinkoje jau ilgą laiką yra Huggies sauskelnės, pritaikytos skirtingo amžiaus ir dydžio naujagimiams ir vyresniems vaikams.

Kaip dažnai keičiu sauskelnes savo mažiesiems?

Tėvai dažnai skundžiasi sauskelnių kokybe, kai pamato, jog vaikų oda paraudo ar sudirgo. Specialistai siūlo kūdikį prižiūrintiems suaugusiems išanalizuoti šios būklės priežastis. Auksinė taisyklė patiems mažiausiems kūdikiams (ne tik naujagimių laikotarpiu – iki 28 gyvenimo dienos, bet ir vėliau, per pirmuosius 3 mėnesius) yra sauskelnių keitimas po kiekvieno žindymo. Tai taikoma ir dienai, ir nakčiai. Be santykinai pastovių laikų, kūdikio vystyklą reikėtų keisti ir tada, kai matome, kad jis jau pilnas – net ir uždėjus valanda anksčiau. Jauna, jautri ir plona oda neturėtų būti veikiama dirginančio šlapimo ir išmatų poveikio. Tada labai lengvai atsiranda paraudimas ir dirginimas – tai susiję su šių išskyrų pH ir drėgna bei šilta aplinka vystyklų viduje.

Sauskelnės internetu – kur pirkti?

Mūsų internetinėje parduotuvėje e-eugesta.lt galite rasti Huggies prekės ženklo sauskelnes pigiau! Taip pat siūlome platų asortimentą kitų vaikiškų prekių, kaip – paklotų, įvairių higienos priemonių, maisto mišinukų etc. Siuntimas visoje Lietuvoje per 1-2 dienas!

PR

Naujienos iš interneto