Pricer.lt prekių palyginimas: Tastino sausauniai prieš Milka sausainius. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Pricer.lt prekių palyginimas: Tastino sausauniai prieš Milka sausainius. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Palyginsim sudėtingesnius nei varškė produktus – šokoladu glaistytus biskvitinius sausainius su uogų skonio želė. Imam Lidl Tastino Soft Cakes – šokoladu (sausųjų medžiagų šokolade ne mažiau, kaip 49%) glaistyti biskvitiniai sausainiai su 52% braškių žele įdaru, o žinomą prekės ženklą atstovaus Milka Choco Jaffa – biskvitiniai sausainiai su aviečių skonio želiniu įdaru (52%), glaistyti pieniniu šokoladu (15%) iš Alpių pieno (nors tiesą sakant sudėtyje pieno nėra – tik pieno milteliai, bet apie tai vėliau).

Kainos

Lidl Tastino 150 g – 0,65 Eur

Milka Choco Jaffa 147 g – 1,99 Eur (jei perskaičiuoti į 150g – 2,03 Eur)

Kainos kalba Tastino naudai – Milka 212% brangiau. Pasižiūrėsim, kas yra geresnio žinomo ženklo prekės viduje – gal ten yra kažkas nerealiai skanaus ar natūralaus.

Sudėtys

Labai patogu, kad Lidl Tastino sudėtinės dalys pareiktos pagal pagrindines sausainio dalis – žele, biskvitas, šokoladas, pas Milka – kratinys, todėl tiesiogiai priešpastatyti sudedamąsias dalis sudėtinga. Bet pagrindinius niuansus paminėsim.

Sudėtis. Pagrindinių sudedamųjų dalių proporcijos vienodos – šokoladas 15% (tiesa, Milka rašo, kad jis pieniškas, Tastino nurodo, kad su 49% kakavos – tai jau tamsusis), uogų skonio želė įdaras 52%, biskvitas 33%. Bet uogų skonio želė sulčių koncentrato Milka turi mažiau 0,3%, o Tastino 0,6% – tai turėtų atsiliepti skoniui. Sutampantys ingredientai – cukrus, gliukozės-fruktozės sirupas, kvietiniai miltai, kiaušiniai, vanduo, kakavos sviestas, drėgmę išlaikanti medžiaga – glicerolis, rapsų aliejus, rūgštingumą reguliuojančios medžiagos – citrinų rūgštis, natrio citratai, stingdiklis – pektinai, kvapiosios medžiagos, dažikliai – karotenai, emulsikliai – E322 lecitinai, E476 poliglicerolio poliricinoleatas, E471 riebalų rūgščių mono ir digliceridai, druska, tešlos kildymo medžiaga amonio karbonatai.

Skirtumai. Tastino šokoladas daromas iš kakavos masės ir kakavos sviesto, Milka iš trintos kakavos, kakavos sviesto, pieno ir išrūgų miltelių, pieno riebalų – kaip minėjom, kur gi tas Alpių pienas? Milka naudojamas bulvių krakmolas, Tastino – kviečių. Milka turi papildomai rūgštingumą reguliuojančią medžiagą – obuolių rūgštį, dažiklį karminą (E120), lazdynų riešutų masę. Tastino turi juodųjų morkų koncentrato. Taigi brangesnio gaminio Milka sudėtis nėra geresnė nei Tastino, o dėl sulčių kiekio ir pieninio šokolado vietoje tamsaus, net galima sakyti ir prastesnė. Be to, pieno produktai, lazdynų riešutai ir kitų riešutų buvimo tikimybė didina alergenų skaičių.

Maistingumo deklaracija 100g. Kaloringesni yra  Tastino 364kcal, Milka – 357kcal.

Riebalų kiekis visuose gaminiuose vienodas 6,8 g. Sočiųjų riebalų rūgščių kiekis daugiau Tastino – 3,6 g, mažiau Milka – 3,1 g. Angliavandenių taip pat visur vienodai –70 g. Tame tarpe cukrų daugiausia Milka – 51 g, mažiau  Tastino 47 g. Baltymų daugiau Tastino – 4,2 g, o Milka – 3,6 g. Druskos Tastino turi 0,18 g, Milka druskos turi daugiau – 0,28 g. Dar Milka deklaruoja skaidulines medžiagas – 1,1 g. Reziumuojant galima pasakyti, kad nors Tastino kaloringesni – bet tos kalorijos geresnės – daugiau baltymų, mažiau cukrų.

Išvaizda

Milka kol kas ne nesužibėjo, bet gal skonis mus nuneš į Alpes. Atidarom. Beje iš karto pastebim, kad Tastino pakuotė patogesnė, ją galima pakartotinai užsandarinti, Milka – praplėšei, tai jau praplėšei.

Iš karto pasakysim, kad uogos skirtingos, nes neradome vienodų – Tastino braškiniai,  Milka avietiniai. Taigi vaizdas – Tastino šokoladas tamsusis, Milka šviesus, pieniškas – tai iš karto matosi, kitos pusės vaizdas –  Tastino biskvitas lygus kiek tamsesnis Milka – biskvitas panašus, tik šviesesnis.

Kvapas

Tastino – jaučiasi uogų ir šokolado kvapas, Milka – silpnas šokolado kvapas. Beje kitą dieną, kadangi abu pakeliai buvo atidaryti, spintelė kvepėjo būtent Tastino sausainiais.  Perpjovus, visų struktūra panaši, bet Milka ir biskvitas ir želė blyškesni.

Skonis

Ragaujam. Tastino  – traškus, ryškaus skonio šokoladas, aiškus braškių (Tastino) skonis ir aromatas, Milka – minkštas pieniškas šokoladas (greičiau sakytume – glaistas), sunkiai atsekamas avietinės želė skonis ir aromatas.

Išvada

Išvados vienareikšmiškos. Milka nevertas savo kainos, tai žemesnio lygio produktas, lyginant su Tastino. Vietoje Milka geriau pirkti 3 pakelius Tastino – ir daugiau, ir skaniau ir greičiausiai naudingiau.

#lidl #lidllietuva #milka #sausainiai #tastino #jaffacakes #chocojaffa #mondelez #softcakes

Papildoma informacija:

Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama

https://pricer.lt/posts/514-epizodas-33-pricerlt-prekiu-palyginimas-tastino-sausainiai-pries-milka-sausainius-ar-nusipelneme-moketi-daugiau

PR

 

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.