Plaukelių šalinimo būdai artėjant šiltajam sezonui

Plaukelių šalinimo būdai artėjant šiltajam sezonui

Daugelis žmonių turi nepageidaujamų plaukelių, kuriuos nori pašalinti. Nesvarbu, ar tai būtų plaukai ant veido, pažastų, kojų, bikini zonos ar kitų kūno dalių, daugelis moterų ir vyrų siekia jų atsikratyti. Yra daug įvairių būdų pašalinti plaukelius, tačiau tik maža dalis būdų padeda atsikratyti plaukelių visam laikui.

Populiariausios plaukelių šalinimo priemonės tai paprasčiausi skustuvai, vaškas, epiliatorius, lazerinis šalinimas ir pan. Naudodamas įvairius būdus kiekvienas gali rinktis sau priimtiniausią plaukelių šalinimo būdą. Tai ypač aktualu artėjant šiltajam sezonui. Taigi, aptarkime pagrindinius plaukų šalinimo būdus.

 

Būdų įvairovė

 

Skutimasis. Tai labai dažnai pasirenkamas ir greitas būdas. Deja, nuskutus, plaukeliai atauga labai greitai, nes plaukeliai nuskutami tik odos paviršiuje. Nors daugelis mano, kad skutant plaukeliai atauga storesni ir tamsesni, visgi tai yra mitas. Be to, tai neįtakoja ir jų augimo greičio. Tačiau, skutant plaukeliai gali imti įauginėti, todėl prieš šalinant, pirmiausia reikia sudrėkinti odą. Tokiu būdu skustuvas sklandžiau slys oda, bei padės išvengti įpjovimų, įbrėžimų ir odos sudirginimo.

 

Depiliaciniai kremai. Plaukų šalinimo kremai, dar žinomi kaip depiliaciniai kremai, parduodami be recepto. Šiuose produktuose esančios cheminės medžiagos ištirpdo plaukelius. Netinkamai naudojant kremą, pavyzdžiui, paliekant jį per ilgai, galite nudeginti odą. Jei anksčiau buvo alerginių reakcijų, pirmiausia turėtumėte išbandyti nedidelį kiekį kremo ant mažo odos plotelio, kad įsitikintumėte, jog produktas nealergizuoja odos. Naudojant šį būdą, plaukeliai pašalinami greitai, neskausmingai, tačiau poveikis trumpas. Plaukeliai atauga po 4-7 dienų.

 

Ilgiau išliekantis rezultatas

 

Plaukų šalinimas lazeriu. Šis būdas pradėtas taikyti daugiau nei prieš 30 m. Tai metodas, šviesos pagalba sunaikinantis plauko folikulą. Lazerio skleidžiami spinduliai turi tikslinį bangos ilgį bei konkretų taikinį – plauko folikulą ir jame esančias ląsteles, kurios atsakingos už plauko augimą. Šis būdas tinkamiausias tiems, kurie turi tamsius plaukus. Norint geresnio rezultato, procedūra turi būti kartojama.

 

Šalinimas vašku. Tai veiksmingas būdas vienu metu pašalinti didesnius plotus.  Vaškas pašildomas ir paskirstomas ant odos, plaukelių augimo kryptimi. Naudojant karštą vašką reikia būti labai atsargiems. Vis kartojant šią procedūra, plaukeliai atauga šviesesni ir silpnesni, bet to, galima ilgiau džiaugtis lygia oda. Nors procedūra šiek tiek skausminga, norintiems ilgesnio efekto, rekomenduojama išbandyti vašką.

 

Pinceto pagalba. Šalinimas pincetu, pakankamai efektyvus ir veiksmingas būdas. Visgi, tai labiau tinka antakiams, veido plaukeliams. Kodėl? Nes tai užima daug laiko. Žinoma, turint daug laiko, galima šalinti ir nuo kitų kūno sričių, tuomet plaukeliai ilgiau neataugs, visgi, laiko atžvilgiu tai nėra labai efektyvus būdas, o taip pat jis ir pakankamai skausmingas.

 

Epiliatorius. Epiliacija yra procedūra, kurios metu šalinami plaukeliai veikiant jų svogūnėlius ar folikulus. Efektas gali išlikti nuo kelių savaičių iki mėnesių ar net visai sustabdyti plaukelių augimą. Epiliaciją standartiniu epiliatoriumi galima atlikti tiesiog namie. Jos metu plaukeliai yra išraunami, todėl atauga plonesni ir švelnesni. Rinka pripildyta įvairiausiais epiliatoriais, todėl rinktis yra iš ko. Moterys ir vyrai, dažnai renkasi jau patikrintą Philips prekės ženklą, tačiau yra ir daugelis kitų, priklausomai nuo poreikių ir turimo biudžeto.

 

Artėjant šitajam sezonui visi nori būti gražūs ir turėti lygią bei švelnią odą. O kad taip būtų, reikia išsirinkti tinkamiausią ir priimtiniausią plaukelių šalinimo būdą. Vieniems geriau trumpalaikis, bet neskausmingas metodas, kiti verčiau renkasi skausmingesnį, bet ilgiau išliekantį rezultatą. Tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas.  Verta pabandyti įvairius šalinimo būdus, kad sužinotumėte kuris jums tinka labiausiai, galbūt šiek tiek skausmingesnė procedūra taps nebe tokia skausminga, kai pastebėsite akivaizdžius rezultatus ir ilgiau neataugančius plaukelius.