Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Pavasaris – darnaus ir gamtai draugiško judėjimo metas

Pavasaris – darnaus ir gamtai draugiško judėjimo metas

Pavasaris – darnaus ir gamtai draugiško judėjimo metas

Laukuose ir kiemuose vis drąsiau pasirodantis pavasaris kviečia dažniau išeiti ir pasimėgauti šiltesniu saulės spinduliu ir gaiviu oru. Nutirpus sniegui gatvėse ir priemiesčio takeliuose pasimato vis daugiau pėsčiųjų, dviratininkų bei kitų darniai su gamta judančių žmonių.

Pavasaris – puiki proga ieškoti ekologiškesnių keliavimo būdų – atšilęs oras suteikia daugiau galimybių į darbą keliauti įdomesniais būdais ir kasdien skirtingais maršrutais. Judėti darniau galite kartu su visa šeima – kompanijoje užsiimti sveikatai naudinga veikla bus kur kas linksmiau.

Išsirinkite jūsų šeimos poreikius atitinkančius dviračių modelius

Dviračiai – visai šeimai svarbus pirkinys, todėl renkantis konkrečius modelius dėmesį derėtų sutelkti į kiekvieno nario poreikius. Kone daugiausia laiko pareikalauja vaikiški dviračiai – žvalgantis gausiame asortimente praktiškas funkcijas dažnai nukonkuruoja vaikų norai. Vis dėlto, tėveliams derėtų išsigryninti prioritetus.

Dar tik besimokančiam važiuoti dviračiu vaikui neabejotinai pravers pagalbiniai ratukai. Pirkdami įsitikinkite, kad vėliau bus galimybė juos nesudėtingai nuimti. Užtrukus su pagalbinėmis priemonėmis vaikui gali būti kiek sunkiau išmokti valdyti dviratį ar laikyti pusiausvyrą sėdint ant jo. Taip pat patikrinkite, ar patogūs yra didžiausią krūvį gaunantys elementai, tokie kaip rankenos ir sėdynė. Vaikui atsisėdus ant dviračio paprašykite nuspausti stabdį ir stebėkite, ar mažyliui patogu, ar ne per daug įsitempia riešas. Kartu su vaiku taip pat įvertinkite ir daiktų krepšelio ar bagažinės poreikį – pasiteiraukite jo, kokius daiktus jis pasiimtų su savimi važiuodamas į parką, darželį ar pas draugus. Dėmesingai apžvelgtos detalės padės kur kas mažiau laiko užgaišti renkantis dviratuką parduotuvėje, o vaiko lūkesčius atitinkantis pirkinys suteiks daug džiaugsmo ir patiems tėveliams.

Savo ruožtu suaugusiems dviračio pirkimas – ne ką mažesnis galvosūkis. Visgi, čia lygiai taip pat derėtų kruopščiai įvertinti visus poreikius. Visų pirma, nuspręskite, kokia danga ketinate važinėti. Bene populiariausi yra miesto dviračiai patogiomis sėdynėmis, plačiu ir lenktu vairu bei trumpesnės bazės rėmu. Mėgstantiems retkarčiais miesto dviračių takus pakeisti į pasivažinėjimus miške, verta išbandyti hibridinius bei turistinius dviračių modelius. O štai mėgstantiems keliauti į užsienį ir išbandyti savo jėgas kalnų keliuose tikrai nustebins kalnų dviračių galimybės.

Įsigydami dviratį būtinai įvertinkite ir jo apšvietimo sistemą, bagažinę, rėmo storį bei kitus elementus, kurie gali turėti nemažai įtakos važiavimo komfortui. Dar rinkdamiesi dėmesį kreipkite ne tik į patį modelį – dažnai stilingi miesto dviračiai nepasižymi dideliu patogumu kasdienėse kelionėse. Verčiau atsisėskite ant dviračio ir pamėginkite juo pravažiuoti bent nedidelį atstumą. Jei dviratis tinkamas, neturėtumėte jausti didelės rankų ir pečių apkrovos, o nugara turėtų būti vertikalioje padėtyje (nebent ieškote kalnų dviračio). Įvertinę visus patogumo, praktiškumo bei patikimumo faktorius neabejotinai išsirinksite patraukliausią ir jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį dviratį. Vis dėlto, jei kyla klausimų ar nesate tikri, kokį modelį pasirinkti būtų sumaniausia, visada kreipkitės pagalbos į parduotuvėje dirbančius konsultantus, kurie padės apsispręsti ir išsirinkti.

Dėmesingai parinkti dviračių priedai užtikrins saugumą

Įsigiję dviračius kartu su visa šeima galėsite po truputį keisti ir savo kasdienius įpročius – važiavimą automobiliu pakeisti lengvu rytiniu minimu į darbą bei mokyklą, o stovėjimą kamščiuose išmainysite į sveikatai naudingą judėjimą. Tiesa, kad kelionės dviračiu būtų ne tik smagios, bet ir saugios, būtina pasirūpinti visomis būtinomis apsaugos priemonėmis. Suaugusiesiems dažniausiai pakanka patikimo šalmo, tačiau mokant vaikus valdyti dviratį ir pirmųjų jų išvykų metu tikrai pravers kelių bei alkūnių apsaugos. Patikimos apsaugos užtikrins mažesnius sužeidimus nukritus nuo dviračio, be to, augins mažylių pasitikėjimą savimi – žinodami, kam skirtas šalmas, jie greičiau įpras jį užsidėti kaskart prieš sėdant ant dviračio, o ir dviratį valdyti išmoks kur kas užtikrinčiau. Nepamirškite, kad vaikai pavyzdį visuomet ima iš artimųjų, todėl patys pavyzdingai dėvėkite šalmą.

Dviračiai kartu su jumis, kad ir kur keliautumėte

Toks pirkinys kaip dviračiai visai šeimai neabejotinai taps ir vienu smagiausiu atostogų prisiminimų, jei tik pasirūpinsite, kaip juos saugiai nusigabenti į sodą, kaimo sodybą, pajūrį ar net į kalnus užsienyje. Kone populiariausias dviračių tvirtinimo ant automobilio būdas – laikikliu ant kablio. Specialiame stove sudedami dviračiai gali būti rakinami, tad keliaudami galėsite būti užtikrinti ir dėl savo turto saugumo. Beveik visi tokio tipo laikikliai yra atlenkiami, todėl patogiai galėsite pasiekti visus bagažinėje esančius daiktus nenuimdami dviračių. Vis dėlto, toks sprendimas netiks automobiliams be kablio, tad tokioje situacijoje verčiau rinktis laikiklį, tvirtinamą ant stogo ar bagažinės dangčio. Pastarasis pasikelia kartu su atidaroma bagažine, tad galėsite patogiai pasiekti visus reikiamus daiktus.

Tikėtina, kad susumavę išsirinktų dviračių ir tvirtų, patikimų laikiklių bei visų apsaugos priemonių kainas, gausite nemažą sumą. Vis dėlto, pasirinkę mokėjimo dalimis galimybę ar, įsivertinę savo finansines galimybes, pasiskolinę papildomai, neturėsite išleisti visų savo santaupų, o lankstų ir jūsų poreikius atitinkantį paskolos pasiūlymą galite patogiai gauti užpildę užklausos formą internetu.

PR