Oro drėkintuvai – palaikykite namuose švarų orą

Oro drėkintuvai – palaikykite namuose švarų orą

Nuo naujagimių iki suaugusiųjų – oro drėkintuvai yra puikus būdas palaikyti sveiką drėgmės lygį jūsų namuose. Padidindami patalpų drėgmės lygį galite apsaugoti savo šeimos sveikatą, apsaugoti savo namų struktūrą nuo sauso oro poveikio ir pagerinti bendrą patalpų komfortą.

Kodėl man reikia drėkintuvo?

Žiemą naudojant namų šildytuvą, iš jūsų erdvės gali būti pašalinta labai reikalinga drėgmė, todėl patalpose susidaro sausas oras ir dėl to:

 • Sudirgsta gerklė, įtrūkinėja lūpos, kraujuoja nosis, niežti oda ir atsiranda kiti nemalonūs simptomai.
 • Paaštrėja alergijos simptomai, astmos paūmėjimai, peršalimai, sinusų infekcijos ir kt.
 • Nusilupa tapetai arba sukelia medinių grindų ir baldų įtrūkimus, deformaciją arba atsiskyrimus.

Oro drėkintuvas ne tik saugo jūsų sveikatą, bet ir yra puikus būdas apsaugoti jūsų namų konstrukcijos vientisumą ir medinius baldus. Įsigiję drėkintuvą savo patalpoms, jo suteikiama papildoma drėgmė  leis kontroliuoti ir net pašalinti daugelį šių problemų.

 1. Kiek vietos reikia drėkinti?

Vienas iš svarbiausių žingsnių renkantis drėkintuvą yra nuspręsti, ar reikalingas tikslinis drėkinimas vienam kambariui ar visam namui.

Mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms:

Norėdami pridėti drėgmės į miegamuosius ar pavyzdžiui, darbo kambarį,  stalviršinis yra geriausias pasirinkimas, nes jie:

 • Kompaktiški: staliniai drėkintuvai yra kompaktiški ir skirti statyti ant komodos ar stalo.
 • Lengva perkelti: šiuos lengvus drėkintuvus prireikus galima lengvai perkelti į kitas vietas.
 • Ilgas veikimas: Daugelis modelių gali veikti iki 24 valandų, kol reikės papildyti vandens.
 • Pridėtos funkcijos: Kitos funkcijos, kurių norėsite ieškoti, yra apsauga nuo mikrobų, keli greičiai, įmontuoti drėgmės matuokliai, kombinuoti šilto arba vėsaus rūko išėjimai, lengvai naudojami valdikliai ir mažo vandens kiekio indikatoriai.

Keliems kambariams ar visam namui:

 • Galingesnis drėkinimas.
 • Didesnis drėkinimo plotas.
 • Taip pat stilingi: jie yra įvairių dizainų ir apdailos, leidžiančių prietaisams lengvai susilieti su jūsų dekoru.

 1. Oro drėkintuvai namams – ar garsiai veikia?

Galite tikėtis, kad kiekvienas drėkintuvas kels šiek tiek triukšmo. Tačiau kai kurie drėkintuvai kelia didesnį triukšmą nei kiti. Tokiose srityse kaip miegamieji ir namų darbo kambariai, kur reikia tylesnės aplinkos, ultragarsinis drėkintuvas yra puikus sprendimas. Oro drėkintuvas – difuzorius naudoja aukšto dažnio garso bangas, kad sukurtų smulkų, raminantį rūką. Kadangi garso bangos yra didesnės nei girdime, šie drėkintuvai yra žymiai tylesni nei kiti drėkintuvų modeliai.

 1. Kiek reikia priežiūros?

Drėkintuvai yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantys įrenginiai. Reguliari techninė priežiūra paprastai apima:

 • Vandens bako valymas, siekiant užtikrinti, kad viduje neaugtų pelėsiai ir bakterijos.
 • Norint įsitikinti, kad drėgmė gali lengvai tekėti, reikia patikrinti rūko išleidimo angas.

Oro drėkintuvas – valytuvas

Kaip veikia?

Oro valytuvai turi gana paprastą sąranką: ventiliatorių, kuris įsiurbia orą ir vieną ar daugiau filtrų. Šie filtrai – dažniausiai popierius, pluoštas, pvz., stiklo pluoštas ar tinklelis – sulaiko ir neutralizuoja teršalus ir daleles, o švarus oras vėliau patenka į gyvenamąją erdvę. Jie efektyviai išfiltruoja daugumą teršiančių dalelių, nors kai kurios iš jų vis tiek išliks ant minkštų ir kietų paviršių, pavyzdžiui, baldų ar sienų. Konkrečios oro dalelės, kurios ištraukiamos iš oro, priklauso nuo naudojamo oro valytuvo ir filtro tipo.

Kokie yra oro valytuvo tikslai?

Apriboti kenksmingų dalelių, alerginių ar net virusinių elementų plitimą, išvengti astmos ar alergijos problemų, susijusių su prasta patalpų oro kokybe rizikos grupės žmonėms (vaikams, pagyvenusiems ar jautriems žmonėms).

PR

Naujienos iš interneto