Pagrindinis puslapis Istorija Signatarai Donatas Malinauskas Onuškio Donato Malinausko gimnazijos ir miestelio bendruomenė paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos ir miestelio bendruomenė paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos ir miestelio bendruomenė paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Puokštė ant D. Malinausko kapo

www.voruta.lt

      Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 103 metines, dėl šalį sukausčiusio karantino minėjome, bet  santūriau, bet šiltai ir pakiliai.

    Šiais metais pasididžiavimo jausmą savo valstybe augino vėliavomis pasipuošęs miestelis, daugybė sveikinimų, žinučių, tradiciniai pagarbos valstybės kūrėjams akcentai, netradiciniai Vasario 16-osios renginiai, persikėlę į virtualiąją erdvę, ir nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose.

     Donato Malinausko gimnazijos bendruomenė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daivos Žilionienės iniciatyva jungėsi į netradicinę pamoką ,,Esame laisvi“. Skambėjo gimnazijos direktorės Rimos Blikertienės sveikinimas, istorijos mokytojas Kęstutis Andrulionis aptarė svarbiausius 1918 metų įvykius, priminė Nepriklausomybės akto signataro Donato Malinausko veiklos svarbą. Kompiuterio ekranuose matėme mokinių piešinių parodą, skambėjo penktokų ir jų auklėtojos Nijolės Česnulevičienės skaitomi eilėraščiai, anksčiau įrašytos mokinių dainos.

     Pirmadienį Onuškio miestelyje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė perdavė Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimus ir gėlių vainiką, skirtą ,,visiems, supratusiems laisvės kainą. Tiems ir už tuos, kurie iki šiol brangina savo istoriją ir tautos atminimą“. Vainikas papuošė 1918 metų Nepriklausomybės Akto signataro  Donato Malinausko kapą Onuškio bažnyčios šventoriuje.  Svečius pasitiko  nedidelis būrys onuškiečių. Tautiška giesmė skambėjo! Onuškio bendruomenės atstovai – seniūnė Zita Aniulienė, Donato Malinausko gimnazijos direktorė Rima Blikertienė ir istorijos mokytojas Kęstutis Andulionis pasveikino visus su Lietuvos gimtadieniu.

     Pagal susiklosčiusias ilgametes tradicijas Vasario 16-osios proga Onuškio parapijos bažnyčios klebonas  Algimantas Gaidukevičius, Aukštadvario ir Vytautavos parapijos klebonas Juozas Bakšys aukojo Šv. Mišias už Lietuvos valstybę ir jos kūrėjus, pagerbė signataro Donato Malinausko ir jo šeimos atminimą.

    Šventinį rytą Onuškio bendruomenės nariai iškėlė trispalvę skverelyje prie Šv. Roko skulptūros, aplankė signataro kapavietę ir padėjo bendruomenės puokštę.

  Vasario 16-oji – mūsų laisvės diena. Mylėkime ir kurkime Lietuvą.

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos informacija

Naujienos iš interneto