Pagrindinis puslapis Lietuva Neries regioniniame parke – ypatingas žygis pasieniečiui J. Kybartui atminti

Neries regioniniame parke – ypatingas žygis pasieniečiui J. Kybartui atminti

Neries regioniniame parke – ypatingas žygis pasieniečiui J. Kybartui atminti

Nuotraukos – Renatos Linkienės, Rimos Zmitrovičienės, Dovilės Sabaliauskienės

Dovilė Sabaliauskienė, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

Neries vaga visai šalia sostinės kažkada dalijo Vilniaus apylinkes tarp Lietuvos ir Lenkijos. Per upę paslapčia, kontrabanda, plukdomas cukrus… Kasdienė įtampa pasieniečių gyvenime, naktiniai demarkacinės linijos perkėlimai ir aidintys šūviai… Tokią daugeliui negirdėtą tarpukario Vilniaus apylinkių istoriją kvietė pažinti spalio 9 d. organizuoto pėsčiųjų žygio „Tarpukario istorijos iššūkiai Lietuvos ir Lenkijos pasienyje“ organizatoriai. Žygis buvo skirtas pagerbti prieš 90 metų žuvusio pasieniečio Jurgio Kybarto atminimą.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Neries regioninio parko direkcija, norėdami paminėti 90-ąsias pasieniečio Jurgio Kybarto žūties metines, visus norinčius kvietė į 22 km ilgio kelionę istorijos ir Neries slėnio vingiais. Nemokamo žygio metu keliauta vietomis, kur kadaise ėjo demarkacinė linija tarp Lietuvos ir Lenkijos. Žygio metu pasakota apie sudėtingą tarpukario Vilniaus krašto istoriją bei pasienio policininkų ir paprastų žmonių, gyvenusių pasienio ruože, kasdienį gyvenimą. Renginio dalyviams apie tai išsamiai pasakojo istorikas, kraštotyrininkas Olijardas Lukoševičius.

Žygio maršrutas, 10 val. prasidėjęs Vievyje, Bražuolės stovyklavietėje, nusidriekė vaizdingais Neries regioninio parko miškais. Pakeliui aplankyta J. Kybarto žūties vieta Baltamiškyje, demarkacinės linijos žymėjimo gairės muliažas Ausiutiškėse, kitos su demarkacinės linijos istorija susijusios vietos.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Mickūnų gimnazijos JPB žygeiviai, kartu su ilgamete vadove – Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos jaunesniąja specialiste Rima Zmitrovičiene į starto vietą Bražuolės stovyklavietėje iš Vilniaus atvyko su traukiniu, o susišildę prie laužo sėkmingai startavo ir užbaigė 22 km nuotykių ir dinamikos kupiną maršrutą. Iš Bražuolės stovyklavietės nestokodami puikios nuotaikos, jaunimas patraukė link pirmosios stotelės – Ausiutiškių regyklos, nuo kurios atsivėrė įspūdingas rudens rūbas.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos jaunesnieji specialistai – Renata Linkienė ir Vladislavas Možeika žygio metu nutarė sudalyvauti konkurse ir laimėti VSAT ir Neries regioninio parko suvenyrų – pasidarę asmenukę įsiamžino su savo sukurta įdomesne trispalve.

 

 

 

Naujienos iš interneto