Pagrindinis puslapis Lietuva Naujametiniai sveikinimai drauge su pasieniu

Naujametiniai sveikinimai drauge su pasieniu

Naujametiniai sveikinimai drauge su pasieniu

Dovilė Sabaliauskienė, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė, www.voruta.lt

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai, aktyviai bendradarbiaudami su mokymo įstaigomis, ne tik nuolat pristato pasieniečio profesiją ir veda prevencines paskaitas, bet ir skatina įvairias jaunimo užimtumo akcijas bei organizuoja renginius.

Vos gruodžiui prasidėjus, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokykloms buvo išsiųstas rinktinės bendruomenės pareigūnų kvietimas dalyvauti išskirtiniame Naujametinių atvirukų konkurse tema: „Naujametiniai sveikinimai drauge su pasieniu“. Vienas iš konkurso tikslų – skatinti vaikų kūrybiškumą ir gerinti glaudesnį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą, kitas – prisidėti prie gruodžio pabaigoje-sausio pradžioje vyksiančios akcijos „Gera padėti vienišam“.

Kūrybiniame konkurse buvo kviesti dalyvauti įvairaus amžiaus jaunieji kūrėjai. Savo darbus siuntė 5-8 klasių bei patys mažiausieji – 1-4 klasių mokiniai ir net penkerių šešerių metų priešmokyklinukai.

Renkant konkurso laureatus, buvo atsižvelgiama ne tik į atvirukų, pasižyminčių įdomiais siužetais, vizualizaciją, techninį atlikimą, bet ir į originalumą bei temos aktualumą. Piešiniai-atvirukai buvo vertinami atsižvelgiant į pasienietišką tematiką, jų meniškumą, siužeto originalumą, kompoziciją, ir, žinoma, šventinę nuotaiką. Žvelgiant į Naujametinius atvirukus, vaikų nuoširdumas ir savitas mąstymas nepaliko abejingų komisijos narių. Konkurso vertinimo komisijoje buvusiems bendruomenės pareigūnams ir darbuotojams buvo tikrai nelengva atrinkti konkurso laureatus – geriausių atvirukų autorius. Juk atvirukais ,,snigo“ taip gausiai, o taisyklėse nustatyta, jog komisija išrenka vos tris geriausiai įvertintus piešinių-atvirukų autorius.

Komisija – VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė, Rolandas Meidus, viešųjų ryšių specialistė Dovilė Sabaliauskienė rinkosi net tarp 6 Vilniaus rajono švietimo įstaigų, kurių siųsti šaunūs atvirukai sudarė virš 400 vienetų.

Svarbu pažymėti, kad aktyviausiai dalyvavusi mokymo įstaiga (atsiuntusi daugiausiai atvirukų), bus pakviesta į ekskursiją VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje. Komisijai kruoščiai suskaičiavus visus atvirukus, paaiškėjo, kad daugiausiai atvirukų pasieniečiai sulaukė iš Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos mokinių. I-III-ųjų vietų laimėtojai bus apdovanoti diplomais ir suvenyrais. Po ilgų diskusijų, pasirodė komisijos narių vertinimo lentelės: nuspręsta, kad I-oji vieta atiteko Egliškių šv. Jono Bosko mokiniui už 3D pasienietišką atviruką. II-oji vieta – Oskarui Bogdanovičiui (Oskar Bogdanovič), Vilniaus rajono Šumsko pagrindinės mokyklos mokiniui, III-oji vieta – Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijos mokinei.

Penktadienį, gruodžio 31-ąją, besibeldžiant naujiesiems metams, rinktinės atstovai atvirukus pristatė Senjorų socialinės globos namų darbuotojai, kuri perduos juos globojamiems asmenims. Šiuose namuose bus nudžiuginti 237 gyvenantys senjorai.

Bendraujant su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradrabiavimo koordinavimo skyriaus vyr. specialiste R. Rašimaite pastebėta, kad iš šiuo metu Vilniaus mieste esančių socialinės globos namų, dalis neturi artimųjų ir yra vieniši. Todėl manytina, kad tokio pobūdžio gerumo akcijos padeda seneliams pajausti gerumą ir rūpestį.

ENHANCE_NONE

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės konkurso rengėjai bei vertintojai dėkoja mokiniams ir juos kuravusiems mokytojams – Olgai Petrovskajai, Anželikai Grablevskai, Teresai Janovič, Violetai Pozlevič, Zitai Filimonovienei, Halinai Milto, Leokadijai Žukovskajai, Anetai Branickai, Nataljai Rod, Marijai Žydelienei, Natalijai Kriaučiūnienei, Eleonorai Mialdun už tokį aktyvų susidomėjimą ir kruopščiai atliktus darbus, kurie, šventiniu laikotarpiu, puošia vienišų senolių namus.

Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijos mokinių kūrybiniai darbai:

Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos kūrybiniai darbai:

Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniai darbai:

Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinių kūrybiniai darbai:

Vilniaus rajono Šumsko pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniai darbai: