Pagrindinis puslapis Lietuva Muitinės pareigūnai sulaikė 2 milijonų gilzių krovinį, gabenamą į Rusiją

Muitinės pareigūnai sulaikė 2 milijonų gilzių krovinį, gabenamą į Rusiją

Muitinės pareigūnai sulaikė 2 milijonų gilzių krovinį, gabenamą į Rusiją

www.voruta.lt

Vykdydama ES įvestas sankcijas Rusijai ir Baltarusijai bei atsižvelgdama į pasikartojančius pažeidimus Lietuvos muitinė sustiprino importo ir eksporto patikrą, taip pat strateginių ir dvejopos paskirties prekių kontrolę. Sustiprinta muitinės priežiūra ir patikra sulėtino įprastinius muitinio tikrinimo procesus ir kartu pailgino muitinio įforminimo trukmę.

 

Pastaruoju metu vis dažniau nustatoma atvejų, kai asmenys deklaracijose nurodo kitas, o ne gabenamas, prekes, siekdami išvengti taikomų ES apribojimų. Ypač padaugėjo atvejų, kai neturint licencijų gabenamos dvejopos paskirties strateginės prekės. Vienas paskutinių nustatytų pažeidimų – vakar, kovo 14 dieną, kai Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė 2 milijonus gilzių, kurias ketinta išgabenti į Rusiją. Krovinio vertė – 104 tūkst. eurų. Per pastarąsias dvi savaites sulaikyta metalo apdirbimo įranga, automobiliai, jų detalės ir kt.

Lietuvos muitinė primena, kad visa informacija, susijusi su tarptautinės prekybos draudimais ir ribojimais, skelbiama Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje „Pagalba Ukrainai“. Verslo prašoma atidžiai įvertinti gabenamas prekes ir laiku – dar prieš pradedant muitinės procedūras – kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją leidimų joms gabenti ar pasikonsultuoti su Muitinės departamento konsultantais tel. (8 5) 2666 111, el. p. info@lrmuitinė.lt.

Komunikacijos skyrius