Modernus terasos pamatų įrengimo būdas

Modernus terasos pamatų įrengimo būdas

bebetono.lt nuotr.

Prieš keletą metų, mūsų šalyje sparčiai pradėjo populiarėti sraigtiniai poliai kaip modernus pamatų įrengimo būdas, dažniausiai taikomas statant estetiškas terasas prie privačių namų. Šis metodas leidžia įrengti terasą nesudarkant išpuoselėtos kiemo aplinkos vos per vieną ar dvi dienas, tad sutaupoma brangaus laiko ir lėšų.

Procesą lengvina tai, kad tokių pamatų įrengimui nereikia specifinių žinių – šį darbą gali atlikti patys objektų savininkai. Be to, sraigtiniai poliai gali būti lengvai išsukami ir susukami kitoje vietoje, tad puikiai tinka tiems, kurie mėgsta atnaujinti namų eksterjerą. Tiesa, šie pamatai dažniausiai naudojami tik lengvų konstrukcijų statiniams, o ne dideliems objektams.

Lietuvoje sraigtiniais poliais prekiaujančios e. parduotuvės „Bebetono.lt“ atstovai sako, kad jų parduodamus sraigtinius polius pirkėjai dažniausiai įsigyja terasų, pavėsinių, tvorų, šiltnamių ir kitų lengvų statinių pamatams įrengti. Dažnai jie savo klientams pagelbsti ir montuojant pamatus. Nors sraigtinius polius įsukti į gruntą galima net rankomis, įrenginėjant daugiau polių prireikia specialios įsukimo įrangos, kurią galima įsigyti ar išsinuomoti „Bebetono.lt“.

Patyrę sraigtinių polių montavimo specialistai vardija akivaizdžius šio produkto privalumus.

bebetono.lt nuotr.

Pirmasis privalumas – funkcionalumas ir plačios panaudojimo galimybės

Pagaminti iš S235 plieno, padengti karšto cinkavimo danga sraigtiniai poliai ne tik nekenkia aplinkai, bet yra patvarūs, ilgaamžiai. Jų ilgis svyruoja nuo keliasdešimties centimetrų iki kelių metrų, priklausomai nuo statinio, kuriame bus naudojami, projekto. Polius galima įsriegti beveik į bet kokį gruntą ir naudoti net tokiose sunkiai prieinamose vietovėse kaip šlaitai, pajūrio kopos ar vandens telkiniai. Dėl savo funkcionalumo ir modernios technologijos sraigtiniai pamatai atlaiko dideles apkrovas ir užtikrina pastato stabilumą.

Antrasis privalumas – greitas ir patogus montavimas

Kaip buvo minėta, sraigtinių polių montavimas – gana paprastas ir greitai atliekamas darbas. Jiems įrengti nėra naudojamas betonas, nereikia kasti žemės ir tvarkyti sudarkytos aplinkos baigus darbus. Daugumą polių galima įsukti tiesiog rankomis ar pasitelkus sukimo įrangą, skirti tam nuo kelių valandų iki poros dienų. Svarbus privalumas, kad ant įsuktų polių galima nieko nelaukus montuoti terasos ar kito statinio karkasą. Sraigtiniai poliai būna skirtingų tipų: vieni jų turi u tipo auseles, kiti – šešiakampio formos plokšteles. Jų pasirinkimas priklauso nuo tvirtinimo tipo. Nuostabu, kad pamatus lygiai taip pat patogiai galima demontuoti ir naudoti pakartotinai.

bebetono.lt nuotr.

Trečiasis privalumas – sezoniškumas neturi įtakos

Mūsų krašte, kuriame sezoniškumas ženkliai veikia statybos darbų eigą, sraigtiniai poliai pasižymi esminiu privalumu – juos galima montuoti bet kuriuo metų laiku. Sumanius žiemą įsirengti lengvos konstrukcijos statinį, pavyzdžiui, pirtelę, garažą, terasą ar tvorą, nebūtina laukti pavasario. Poliai suprojektuoti taip, kad apatinės, didžiausią apkrovą laikančios jų dalies neveiktų šaltis ar įšalas. Tuo jie lenkia betoninius pamatus, nes nestabdo statybų proceso pasikeitus metų laikui ar užklupus permainingiems, statyboms nepalankiems orams.

bebetono.lt nuotr.

Sraigtinių polių atsiradimo istorija

Iš Žemutinės Bavarijos regiono kilusio išradėjo, buvusio ūkininko, žemuogių augintojo Klauso Krinnerio (gim. 1938 m.) sumanumas reikšmingai paveikė lengvų statinių pamatų įrengimo sferą. Jis sukūrė milžiniškus medsraigčius primenančius sraigtinius polius, kurie įsukami į gruntą, formuoja tvirtą pagrindą terasoms ir kitiems lengviems statiniams, tokiems kaip stoginės, garažai, tvoros, pavėsinės, vėliavų stulpai, žaidimų aikštelės, voljerai, lieptai ir t. t.

Tai ne pirmoji pasaulyje išpopuliarėjusi naujoves kuriančio, išmanaus bavaro inovacija. 1989 metais Klausas Krinneris išrado itin patogų eglutės stovą, kurio masinei gamybai buvo įkurta gamykla, o produktas užkariavo pasaulinę rinką ir buvo parduotas daugiau nei 20 milijonų kartų. Sėkmė nesustabdė nenuilstančio išradėjo, bet paskatino dar labiau eksperimentuoti, spręsti įvairias problemas ir tobulinti daiktus. 1994 metais, tiesiog norėdamas palengvinti savo ir žmonos gyvenimą, jis sugalvojo novatoriška sraigtinių pamatų idėją. Kilus poreikiui sode įsirengti rotacinę skalbinių džiovyklę, sumanusis Klausas net pagalvoti nenorėjo, kad dėl to jam teks įrenginėti betoninius pamatus viduryje vejos ir sudarkyti išpuoselėtą aplinką. Taip, spręsdamas iškilusią problemą, unikalias idėjas generuojantis vyras išrado ekologišką pamatų įrengimo būdą – sraigtinius polius.

PR