Pagrindinis puslapis Religija Katalikų kunigai Lietuvoje lankosi lietuvis misionierius Ruandoje kun. H. Šulcas

Lietuvoje lankosi lietuvis misionierius Ruandoje kun. H. Šulcas

Lietuvoje lankosi kun. Hermanas Jonas Šulcas– salezietis misionierius nuo 1978 m. dirbantis Ruandoje, kur įsteigė globos namus, amatų mokyklas ir gimnaziją.
 
Kunigo įsteigtuose globos namuose nuolat gyvena apie 150 našlaičių vaikų ir jaunimo nuo 2 iki 22 metų, gimnazijoje mokosi iki 400 vaikų iš aplinkinių vietovių, netgi – sostinės senatorių bei diplomatų vaikai.
 
Kun. H. Šulcas Ruandoje ne tik tarnauja kaip kunigas, bet ir moko vietinius gyventi, padeda sergantiems ir vargstantiems.
 
Kun. H. Šulco dėka išaugo Jaunimo sodyba ir Lietuvoje. Kretingos rajone, Kėkštuose kunigo motinai atsiėmus 60 ha gimtinės žemės, jis įsteigė Jaunimo sodybą Kalotės sąvartyno vaikams. Į ją savaitgaliais suvažiuoja vaikai ir iš asocialių šeimų. Į vasaromis rengiamas tarptautines vaikų ir jaunimo stovyklas čia suvažiuoja vaikai iš Lenkijos, Vokietijos, kunigas atveža globotinių ir iš Ruandos.
 
Kunigo viešnagė mūsų šalyje – puiki galimybė išgirsti apie gyvenimą ir tarnavimą Afrikoje iš pirmų lūpų. Turėsime progą susipažinti su ruandiečių kultūra, mat drauge su kunigu atvyko ir būrelis afrikiečių.
 
 
Kunigo H. Šulco viešnagės dienotvarkė:
 
2010 m. birželio 20 d. 12 val. Mišios Kartenoje (Kretingos raj.) Mergelės Marijos ėmimo į Dangų bažnyčioje
 
Birželio 23 d. 18 val. – Mišios Klaipėdoje Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje
 
Birželio 26 d. 19 val. – Mišios Prienų Kristaus apsireiškimo bažnyčioje
 
Liepos 4 d. 11 val. – Mišios Pagėgiuose Švento Kryžiaus bažnyčioje
 
Liepos 9 d. 10 val. – Mišios Vilniuje Šv. Jono Bosko bažnyčioje (Lazdynuose)
 
Liepos 10 d. 10 val. – kunigas H. Šulcas aukos Mišias Kaune, Palemone, Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčioje, o 18 val. – Kauno Arkikatedroje Bazilikoje.
 
Liepos 11 d. 12 val. – Mišios Garliavos Švenčiausios Trejybės bažnyčioje
 
Norintys daugiau sužinoti apie kunigo H. Šulco viešnagę Lietuvoje, gali kreiptis į Vaivą Stanevičiūtę (Klaipėdos krašte) tel. 8 65 08 78 66 arba į Žanetą Lazauskaitę (Kauno krašte) tel. 8 69 81 07 09
 
 
Nuotraukose: Misionierius kun. H. Šulcas Afrikoje