Kuo skiriasi kavos pupelės?

Kuo skiriasi kavos pupelės?

Kas yra kava? Tai itin žinomas gėrimas, kuris suteikia energijos ir žvalumo milijonams žmonių kasdien. Be šio gėrimo daugelis net neįsivaizduoja savo gyvenimo ir per dieną išgeria daugiau nei 1 ar 2 puodelius. Jiems taip yra kaip ritualas, kurį privalu pakartoti kasdien.

Nusipirkti galima įvairių kavos pupelių, tačiau kuo jo skiriasi viena nuo kitos? Apie tai padės papasakoti tinklalapio Okava.lt įkūrėjai. Tad pradėkime puodelio kelionę po pasaulį.

Kavos pupelės: kaip jos atsiranda?

Tam, kad galėtum mėgautis kavos aromatu ir puikiu skoniu, ji turi būti atsiradusi mūsų puodelyje. O tai prasideda nuo šiltųjų kraštų regionuose augančių medžių. Tie medžiai ypatingi, nes jų yra tik 3 rūšys. Šie medžiai veda uogas, iš kurių ir prasideda kelionė link mūsų puodelio. Tos uogos yra su minkštimu ir kauliuku. Minkštimas panaudojamas arbatai pagaminti, tačiau ji nėra tokia populiari, kaip kitos. Visa paslaptis yra ne uogos minkštime, o jos kauliuke. Ten ir prasideda mūsų stebuklo gamyba. Kavos kauliukai arba kaip mes vadiname – pupelės – yra apdorojama ir išdžiovinama, kad būtų visiškai sausa. Tuomet įvyksta skrudinimas ir malimas. Galiausiai iš šių pupelių patiekiamas puikusis kavos gėrimas.

Kokie yra kavos pupelių skirtumai?

Pradėkime nuo to, kad pasaulyje yra trys kavos pupelių rūšys. Tai būtų arabika (kurią parduodama okava.lt el. parduotuvėje), liberika ir robusta. Jos skiriasi įvairiomis savybėmis: stiprumu, skoniu, pupelių išvaizda ir dydžiu, kaina, aromatingumu, rūgštumu, auginimo sąlygomis bei regionais. Arabika yra „lepiausia“ rūšis, kuriai užauginti reikia itin palankių oro sąlygų. Dėl to automatiškai kyla jos kaina, nes didelė derliau dalis neprigyja. Robusta yra stipriausia ir turi daugiau kofeino. Liberika yra švelni, jos pupelės pačios didžiausios, jų užauginama daugiausiai, joms nereikia palankių oro sąlygų. Labai svarbu, kad kava būtų šviežiai paskrudinta, tada pupelių savybės atsiskleidžia geriausiai.

Baigiamieji akcentai

Visos kavos pupelės, ar tai būtų arabika, ar robusta, ar liberika, itin skiriasi. Tai ne tik forma, užauginimo regionas, bet ir skonis. Tad renkantis, galvokite atsakingai. Juk tai bus gėrimas, kuriuo save lepinsite, tad pasirinkite tinkamiausias kavos pupeles. Kokybe pasižymi arabika pupelės, kurias šviežiai paskrudintas rasite okava.lt tinklalapyje.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.