Pagrindinis puslapis Reklama Kuo širdies tyrimai yra tokie svarbūs?

Kuo širdies tyrimai yra tokie svarbūs?

Kuo širdies tyrimai yra tokie svarbūs?

Nepakankamas fizinis aktyvumas yra ypač kenksmingas širdies ir kraujotakos veiklai. Ne paslaptis, kad elementariausias širdies tyrimas gali parodyti kokia yra paciento sveikatos būklė. Tokie tyrimai leidžia išvengti skaudžių nelaimių.

Tokios procedūros, kurių metu tiriama širdis, kraujotaka bei kraujagyslės, turėtų būti atliekamos reguliariai. Tai yra viena pagrindinių prevencinių priemonių, kuri padeda užkirsti didėjančiam mirčių skaičiui Lietuvoje.

Ne kiekvienas tyrimas parodo kokia liga sergama

Pravartu žinoti, kad širdies tyrimo atlikimas paskiriamas gydytojo esant būtinybei. Pavyzdžiui, kai kreipiamasi į valstybinėje ligoninėje dirbančius gydytojus, pirmiausia atliekama bendra šeimos gydytojo konsultacija. Jis išsiaiškina paciento negalavimus ir priima sprendimą ar siųsti jį į kardiologijos skyrių ar ne. Kai kuriais atvejais tokių tyrimų kaip echoskopija ar kardiograma, neprireikia visai. Kai kuriais atvejais pakanka atlikti kraujo tyrimus, iš kurių būtų nustatomi tam tikri pakitimai.

Širdies veiklos sutrikimus gali lemti labai daug veiksnių. Dėl šios priežastis šeimos gydytojas neskubės jūsų siųsti išsamesniems tyrimams. Vienas iš pavyzdžių – alkoholizmas. Tai liga, kuriai būdinga ne tik priklausomybė. Tai liga, kuri tiesiogiai kenkia širdies veiklai. Jeigu pacientas kasdien gausiai vartoja alkoholinius gėrimus, tuomet šeimos gydytojui ar kardiologui nebus nieko įtartino, jeigu pacientas tuo pačiu skųsis širdies veiklos sutrikimais. Alkoholizmu sergantys žmonės dažnai skundžiasi pakilusiu kraujospūdžiu, sutrikusiu širdies rimtu. Taip nutinka būtent dėl gausaus alkoholio vartojimo.

Šeimos gydytojai bei kardiologai pabrėžia, kad alkoholis turėtų būti visiškai eliminuojamas, jeigu jau kamuoja kažkokie širdies sutrikimai.

Atliekant tyrimus, pavyzdžiui – echoskopiją, gali nesimatyti jokių širdies patologijų, bet pacientas vis tieks gali skųstis sutrikusia širdies veikla. Tokiais atvejais, atsižvelgiama ne tik į alkoholio vartojimą, bet ir mitybą. Mat, kai kurie tyrimai negali nustatyti cholesterolio padidėjimą kraujyje, kas taip pat daro įtaką širdies veiklai.

Tyrimų pasirinkimas yra labai platus, bet už kiekvieną teks mokėti

Kalbant apie širdies tyrimus, verta akcentuoti, kad vieni jie yra nemokamai, o už kitus teks susimokėti netgi kelias dešimtis eurų. Kai kreipiamasi į viešas valstybines klinikas, dažniausiai už tyrimus mokėti nereikia nieko arba tenka atseikėti viso labo vos kelis eurus. Pacientai, kurie nori kuo skubiau tirtis ir kreipiasi į privačias klinikas, moka ne tik už kiekvieną tyrimą, bet ir už visas gydytojų konsultacijas.

Privačiose klinikose dirbantys kardiologai nustato įkainius už visas paslaugas. Konsultacija/apžiūra yra viena paslauga. Tyrimai – kita paslauga. Tad, bendra kaina yra sumuojama. Jeigu iš vieno tyrimo nepavyksta nustatyti problemos, tuomet gali būti pasiūlyti kiti tyrimai, už kuriuos vėlgi – teks mokėti papildomą pinigų sumą.

Atkreiptinas dėmesys, kad tie pacientai, kurie nenori rizikuoti, turėtų kreiptis į privačias klinikas, nes ten eilės būna gerokai mažesnės nei kreipiantis į viešose valstybinėse poliklinikose dirbančius gydytojus.

Išsitirkite savo širdį Vilniuje, Unavitoje.

PR

Naujienos iš interneto