Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kraujagyslių chirurgas yra daugiau nei chirurgas

Kraujagyslių chirurgas yra daugiau nei chirurgas

Kraujagyslių chirurgas yra daugiau nei chirurgas

Kraujagyslių chirurgai yra gydytojai, gydantys kraujagyslių sistemos (arterijų, venų, kapiliarų tinklo), pernešančios kraują visame kūne, ligas ir sutrikimus. Šios specialybės pavadinimas yra kiek netikslus, nes kraujagyslių chirurgo kompetencija apima daugiau sričių nei vien chirurgija.

Jie taip pat pataria savo pacientams apie įvairius kraujagyslių problemų gydymo būdus, įskaitant vaistus ar dietą, mankštą ir kitus gyvenimo būdo pokyčius.

Ką kraujagyslių chirurgai daro?

Kraujagyslių chirurgai taiko įvairius gydymo būdus, nuo paprastų neinvazinių procedūrų iki sudėtingų chirurginių operacijų. Jie gydo arterijas ir venas visose kūno dalyse, išskyrus širdį ir smegenis (už šių organų kraujotakos sistemos ligų gydymą atsakingi kitų sričių specialistai).

Kraujagyslių chirurgai pirmiausia rūpinasi, kad būtų parinktas optimalus gydymo planas konkrečiam pacientui. Daugeliu atvejų, dėl sąlyginai didelės rizikos, chirurginė operacija nėra geriausias sprendimas.

Kraujagyslių chirurgai gydo daugybę skirtingų ligų, įskaitant:

1) Aneurizmą: arterijos išsiplėtimas arba susiaurėjusi jos sienelės dalis;

2) Aterosklerozę: arterijų viduje susikaupusios apnašos, kurios sutrikdo kraujotaką;

3) Miego arterijų ligą: kaklo arterijų susiaurėjimas;

4) Giliųjų venų trombozę: kraujo krešulys venoje, giliai kūno viduje, pavyzdžiui, kojoje;

5) Periferinių arterijų ligą: rankų ar kojų arterijų susiaurėjimas;

6) Kraujagyslių pažeidimą po traumos;

7) Venų varikozę: patinusios ir susisukusios venos, sukeliančios kojų skausmą.

Kada apsilankyti pas kraujagyslių chirurgą ir ko iš jo tikėtis?

Jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas (šeimos gydytojas) gali nukreipti jus pas kraujagyslių chirurgą su siuntimu, jei turite sveikatos problemų, susijusių su kraujagyslėmis. Kartais tai gali būti dėl aiškiai jaučiamo simptomo, kuris gali būti kraujagyslių problemos požymis (pvz., kojų skausmas gali reikšti, kad sergate periferinių arterijų liga), kartais kraujagyslių liga gali būti įtariama pagal objektyvius tyrimų rezultatus (pvz. cholesterolio koncentracija kraujyje).

Be to, žmonėms, sergantiems ligomis, kurios gali turėti įtakos jų kraujagyslėms, pvz., diabetu, aukštu kraujospūdžiu, nutukimu ir rūkantiems, gali būti naudinga apsilankyti pas kraujagyslių specialistą ir atlikti profilaktinį patikrinimą.

Pirmojo vizito metu kraujagyslių ligų gydytojas patikrins jūsų ligos ir šeimos istorijas,  vartojamų vaistų ir sveikatos būklių sąrašą, taip pat visus naujausius kraujo tyrimų rezultatus ir diagnostinius tyrimus, tokius kaip magnetinio rezonanso tomografija (MRT), ultragarso tyrimai ar kompiuterinė tomografija (KT).  Patartina dėvėti patogius drabužius, nes gali tekti persirengti chalatą.

Išanalizavęs jūsų ligos istoriją ir kitus duomenis, specialistas atliks jūsų būklės įvertinimą visose srityse, diagnozuos sveikatos sutrikimus (jeigu tokių pastebėta) ir pasiūlys tinkamą gydymo planą. Tai gali apimti papildomus tyrimus, gyvenimo būdo pokyčius, vaistų skyrimą, chirurginę operaciją arba bet kurį iš išvardytų gydymo būdų derinį.

Užsirašykite vizitui pas kraujagyslių chirurgą Vilniuje Unavita.

PR