Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kolokacija – sprendimas patogesniam darbui

Kolokacija – sprendimas patogesniam darbui

Kolokacija – sprendimas patogesniam darbui

Vienas didžiausių šių metų verslo iššūkių – rasti ir priimti sprendimus, leidžiančius tęsti veiklą nuotoliniu būdu. Neužteko vien paraginti darbuotojus dirbti iš namų; teko papildomai pasirūpinti fizine ir programine įranga, jos prieinamumu ir saugumu. Šiuos rūpesčius daugelis gali išspręsti pasirinkę kolokaciją – savo fizinių serverių perkėlimą į duomenų centrus (DC). Tokiu būdu galima pasirūpinti skirtingais efektyvaus darbo aspektais – nesvarbu, ar plėtojama finansinių technologijų, ar el. prekybos, ar kuri kita veiklos sritis.

Ne tik darbuotojų, bet ir duomenų saugumas

Vienas didžiausių kolokacijos privalumų – patogesnės galimybės dirbti iš namų, taigi, sumažinti galimų darbuotojų kontaktų su sergančiais koronavirusu skaičių. Serveriai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, be to, prireikus pagalbos galima kreiptis į duomenų centro specialistus. Jie gali atlikti skubius darbus – pavyzdžiui, perkrauti įrangą ar pakeisti sugedusį komponentą.

Tačiau naudojantis šiuolaikiškų, „Tier“ sertifikatus pelniusių duomenų centrų paslaugomis, užtikrinamas ne tik komandos, bet ir pačių duomenų saugumas. Patogu tai, kad:

  • Pastatas yra visapusiškai apsaugotas nuo fizinio įsilaužimo – ne tik stebima teritorija, bet ir atliekama prieigos prie įrangos kontrolė.
  • Patalpų sienos, lubos bei grindys – dvigubos, tad įranga saugoma nuo užliejimo. Be to, jos gali iki valandos atsilaikyti prieš ugnį.
  • Čia palaikomi įrangos veiklai optimalūs oro drėgmės ir temperatūros rodikliai.
  • Įranga papildomai saugoma nuo DDoS atakų.
  • Pastate užtikrinamas dubliuotas įrangos elektros maitinimas, be to, dubliuojamas ir interneto ryšys.
  • Visa duomenų centre esanti įranga yra apdrausta nuo fizinės žalos.
  • Įranga gali būti laikoma skirtinguose, vienas nuo kito nutolusiuose centruose.

Kolokacija padeda visapusiškai rūpintis šiandien ypač aktualiu saugumo poreikiu. Tačiau nauda verslui užtikrinama ne tik dėl šio aspekto.

Kuo dar naudinga DC ploto įrangai nuoma?

Duomenų centre galima įrengti tarsi nuosavą serverinę, kur telpa visa reikiama įranga. Vietos bendroje spintoje, visos ar kelių serverių spintų nuoma pravarti ir kitais atžvilgiais:

  • Užtikrinamas nepertraukiamas darbas. Kaip jau minėta aukščiau, duomenų centrai rūpinasi, kad įranga būtų prieinama bet kuriuo paros metu, bet kurią dieną – tokia galimybė užtikrinama dubliuotu interneto ryšiu ir elektros tiekimu. Tai reiškia, kad jūsų svetainės ar sistemos lankytojai gali gauti paslaugas praktiškai visada. Taip užtikrinamas ir komandos darbo komfortas.
  • Mažesnės IT sąnaudos. Norint pasirūpinti, kad turima įranga veiktų nepriekaištingai, būtų visapusiškai saugi ir visada pasiekiama, reikalingos didžiulės investicijos – tiek į patalpas, pačią įrangą, tiek į personalą. Duomenų centruose šie pranašumai įtraukiami į paslaugos kainą, ir mėnesinis mokestis dažnai būna gerokai mažesnis nei sąnaudos rūpinantis privalumais savarankiškai.

Pasirinkus kolokaciją, duomenų centras tampa verslo partneriu, padedančiu tiek kokybiškiau teikti paslaugas, tiek pasirūpinti didesniu darbuotojų patogumu ir saugumu. Tad įvertinus specifinius poreikius, pagalvoti apie įrangos perkėlimą į specialias patalpas išties verta – ne tik laikantis pandemijos apribojimų, bet ir ateityje.

PR