Pagrindinis puslapis Lietuva Kokybiško maisto šventė – ir gurmanams, ir sveiko maisto mėgėjams

Kokybiško maisto šventė – ir gurmanams, ir sveiko maisto mėgėjams

Kokybiško maisto šventė – ir gurmanams, ir sveiko maisto mėgėjams

www.voruta.lt

Rugsėjo 14 d. ketvirtą kartą Vilniuje vyksianti Kokybiško maisto šventė vėl vilios kokybiško, sveikatai palankaus maisto mėgėjus, mokslininkus ir ūkininkus.

Ši šventė skirta informuoti visuomenę  apie ekologiškus ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintus produktus bei maisto produktus, paženklintus saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda (toliau – kokybės sistemos). Jos metu vyks konferencija, produktų degustacija ir pagal kokybės sistemas pagamintų produktų mugė.

Konferencijoje bus pristatytos kokybės sistemų naujovės ir aktualijos, mokslininkai palygins ekologiškų ir įprastinių produktų maistinę vertę, kokybiškų maisto produktų ir mitybos įtaką sveikatai bei kartu su praktikais pasidalys trumpųjų maisto tiekimo grandinių vystymo teorija ir praktika. Savo pasiekimais ir gerąja patirtimi dalysis ūkininkai, auginantys ir gaminantys produktus, paženklintus ypatingos kokybės ženklais, o gurmanus aliejaus someljė mokys, kaip iš gausybės aliejų išsirinkti tikrai kokybišką.

Šventės metu bus paminėti ir jau trečius metus ministerijos teikiamos paramos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms rezultatai ir perspektyvos, bus apdovanotos prie šios iniciatyvos šiais metais prisijungusios savivaldybės ir darželiai.

Registruotis dalyvauti Kokybiško maisto šventėje, kuri vyks rugsėjo 14 d. 10 val. viešbutyje „Crown Plaza Vilnius”, M. K. Čiurlionio g. 84, Vilniuje galite čia.

Primename, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, turintiems Galimybių pasą.

Kokybiško maisto šventės programa yra čia.