Knygos ,,Vėjas“ sutiktuvės Skapiškyje

Knygos ,,Vėjas“ sutiktuvės Skapiškyje

Knygos ,,Vėjas“ autorius J.Usinavičius dalina autografus

2022 gegužės 27 d. Skapiškio miestelyje Kupiškio rajone pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyriaus išleista tremtinio, rašytojo, žurnalisto Jurgio Usinavičiaus (Napalio Augulio) atsiminimų knyga „Vėjas“. Renginys buvo skirtas autoriaus 90-mečiui paminėti. Tai knygos sutiktuvės autoriaus gimtinėje.

Renginį vedė Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė. Knygos sutiktuvėse dalyvavo Centro leidybos skyriaus vyr. specialistė Vilma Banytė, autorių pažįstantys, jam artimi bei jo kūrybą vertinantys žmonės. Renginio vedėja išsamiai ir jautriai pristatė knygos autorių J.Usinavičių ir jo kūrybą.

Vakaro metu autorius dalijosi savo mintims, prisiminimais.

„Smagu būti čia ir labai džiaugiamės, kad šio tarptautinio teatrų festivalio programoje yra ne tik spektaklis pagal rašytojo, žurnalisto, tremtinio Jurgio Usinavičiaus (Napalys Augulis) kūrybą, bet iškilmingai sutinkama ir jo knyga „Vėjas“, kurią išleido mūsų Centras. Esame dėkingi autoriui, kad patikėjo šios knygos leidybą mums. Buvo gera bendradarbiauti“, – kalbėjo Centro darbuotoja V.Banytė.

LGGRTC darbuotoja V.Banytė

Centro leidybos skyrius kryptingai ir nuosekliai leidžia bei platina mokslinę, publicistinę literatūrą Lietuvos gyventojų genocido ir pasipriešinimo okupaciniams režimams tema. Taip pat kiekvienais metais siekiama išleisti ir kelias ne mokslinio žanro knygas: atsiminimus, dienoraščius. Šios knygos – tai autentiški liudijimai skaudžios, žiaurios, bet drąsą ir Tėvynės meilę įkvepiančios Lietuvos kovų ir netekčių istorijos. Pasak V.Banytės, mums pasisekė, kad dar galime išgirsti gyvą istoriją, pažinti Lietuvos įvykius iš juos išgyvenusių žmonių.Svarbu, kad jos tampa knygomis ir autentiški liudijimai išlieka.

,,Manau, kad autorių, Jūsų kraštietį, pažįstate daugiau nei aš, knygos pristatymo metu galėsime dar labiau jį pažinti“, – vakaro metu sakė V.Banytė.

Renginio akimirka

Ji taip pat Centro vardu pasveikino autorių su jubiliejumi, kuriam šių metų kovo 27 dieną sukako 90 metų.

Trumpai apie knygą

Simboliška ir prasminga, jog knygos pristatymas vyksta autoriaus gimtinėje.

Jurgio Usinavičiaus atsiminimų knyga „Vėjas“ – tai pirmoji autoriaus atsiminimų knyga. Autorius yra parašęs ir išleidęs septynis romanus. Jis yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Ir ši atsiminimų knyga pasižymi meniškumu, pasakojimai yra labai meniški ir kartu autentiški.

Knygoje „Vėjas“ vėl sutinkame ir jo romanų veikėjus, nes romanuose veikia realūs žmonės, autoriui artimi, autoriaus sutikti.

Knygoje juos pirmiausiai ir sutinkame veidas į veidą, nes knyga prasideda nuotraukomis. Įdomu ją skaityti, nes kai pradedame skaityti tekstą mes jau esame lyg ir susipažinę su žmonėmis, galime pradėti pokalbį.

To ir norisi palinkėti skaitytojams, užmegzti, pagilinti ryšį su istorija, kuri gyva dabartyje, gal ne visuomet sąmoningai tai suvokiame, bet kiekvienas esame susieti su šia istorija. Praeitis yra gyva, skaudi, žiauri ar džiugi ji yra dalis žmogaus, tautos.

Vakaro metu visi turėjo galimybę įsigyti ne tik šią, bet ir kitų Centro išleistų istorinės atminties knygų.

Nuotraukos LGGRTC darbuotojos V.Banytės

Naujienos iš interneto