Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kardiologas – specialistas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai

Kardiologas – specialistas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai

Kardiologas – specialistas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai

Iš visų kūno organų, sunku įsivaizduoti svarbesnį už širdį. Nuo žmogaus gimimo iki mirties, širdis plaka nepailsdama, pumpuodama kraują viso kūno kraujagyslėmis. Kartu širdis ir kraujagyslės tiekia gyvybiškai svarbias maisto medžiagas bei deguonį į kiekvieną žmogaus kūno kampelį.

Šios svarbios organų sistemos priežiūra yra kardiologo darbas. Kardiologija yra labai svarbi specialybė. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje. Kardiologijos mokslo specialistai yra priešakinėje kovoje su širdies ligomis, priima svarbius sprendimus ir tiesiogine prasme gelbsti gyvybes.

Jei kas nors jūsų paklaustų: „Kas yra kardiologai?“, jūsų pirmasis atsakymas gali būti – širdies gydytojas. Iš tiesų, žodis kardiologija kilęs iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio širdį, tačiau kardiologai taip pat gydo arterijų, venų ir kapiliarų, pernešančių kraują į kūno audinius ir iš jų, sutrikimus. Kartu širdis ir kraujagyslės yra žinomos kaip kardiovaskulinė sistema.

Ką daro kardiologai?

Kardiologai gydo įvairias kardiovaskulinės sistemos ligas. Svarbiausi yra širdies miokardo infarktas, kuomet širdis negauna pakankami deguonies, ir širdies nepakankamumas, kai širdis nesugeba pumpuoti pakankamai kraujo aplink kūną. Kardiovaskulinės sistemos specialistai taip pat gali gydyti aritmijas (širdies ritmo sutrikimus) ir kitas įgimtas ar įgytas širdies ligas. Jie gali padėti pacientams, sergantiems ateroskleroze, kartais vadinama arterijų susiaurėjimu arba hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu).

Kardiologinis tyrimas paprastai prasideda paciento ligos istorijos peržiūra ir fizine apžiūra. Gydytojas gali pasverti pacientą, išmatuoti paciento kraujospūdį ir stetoskopu pasiklausyti širdies ir plaučių veiklos. Visi šie tyrimai gali padėti įvertinti, kas vyksta kūno viduje.

Kardiologijos specialistai gali užsakyti atlikti įvairius papildomus tyrimus. Atliekant elektrokardiogramą (EKG), ant paciento kūno dedami elektrodai, matuojantys elektrinį aktyvumą širdies raumenyse, kuris reguliuoja širdies susitraukimą. Echokardiograma naudoja aukšto dažnio garso bangas, kurios padeda įvertinti širdies vidų.

Didelė dalis kardiologo darbo apima neinvazinius tyrimus. Daugelis gydymo metodų taip pat yra neinvaziniai, apimantys vaistus ir gyvenimo būdo pokyčius.

Kardiologijos gydytojai gali dalyvauti įvairiose palyginti nedidelėse operacijose (pvz. gali padėti implantuoti širdies ritmo reguliatorių (elektrokardiostimuliatorių), kad šis reguliuotų širdies susitraukimų ritmą), tačiau pagrindinės operacijos paliekamos specializuotiems chirurgams, o ne kardiologams. Atviros širdies chirurgines procedūras atlieka specialistai, vadinami kardiochirurgais.

Kardiologijos mokslo sritys

Kardiologija yra vidaus organų ligų poskyris, kuris turi keletą savo sričių:

1) Širdies elektrofiziologija. Širdis yra nuo elektros impulsų priklausantis kūno organas – širdies raumens elektriniai signalai reguliuoja širdies plakimą. Elektrofiziologas gali sumažinti širdies ritmo problemas chirurginiu būdu koreguodamas širdies elektros grandinę arba implantuodamas prietaisą, vadinamą elektrokardiostimuliatoriumi.

2) Pažengęs širdies nepakankamumas apima darbą su pacientais, sergančiais galutinės stadijos širdies nepakankamumu. Šios subspecialybės specialistas gali konsultuoti širdies transplantacijos arba mechaninių prietaisų, skirtų padėti sunkiai funkcionuojančiai širdžiai, implantavimo klausimais.

3) Intervencinė kardiologija apima minimaliai invazinių procedūrų taikymą širdies ir kraujagyslių problemoms spręsti. Intervencinės kardiologijos specialistas gali, pavyzdžiui, palengvinti arterijų užsikimšimą, taikydamas angioplastiką arba lazerinę operaciją.

4) Nukleofizikos kardiologai specializuojasi švirkščiant radioaktyviuosius dažus į kraują, kad specialų prietaisų pagalba būtų galima atvaizduoti širdį ir kraujagysles bei nustatyti širdies ir kraujagyslių sistemos problemas.

PR