Kaip užtikrinti švarų orą namuose?

Kaip užtikrinti švarų orą namuose?

Švarus oras namuose yra vienas iš pagrindinių dalykų, kad prisiliečia prie mūsų sveikatos. Turime dažnai vėdinti kambarius, kad neplistų bakterijos, taip pat kvėpavimo takams tai yra labai svarbu. Ar esate pastebėję, kad kai kambaryje gaivus oras, net ir miego kokybė būna geresnė. Tačiau kaip namie užtikrinti švarų ir gaivų orą?

Kai pagalvoji apie oro taršą, iškyla gamyklų ir dūmtraukių vaizdai. Tačiau, pasak aplinkos apsaugos agentūros, turėtume galvoti apie savo namus. Patalpų oro tarša gali būti tokia pat bloga arba blogesnė nei lauke. Be to, prasta patalpų oro kokybė gali sukelti astmą ir kitas sveikatos problemas. Štai keli patarimai, kaip padaryti, kad mūsų namuose būtų kokybiškas oras ir draugiškas mūsų sveikatai: Įleiskite gryno oro. Laikykite langus kiek įmanoma atvirus. Šaltesniais mėnesiais lango atidarymas net kelioms minutėms gali pagerinti oro kokybę. Laikykite namuose keletą augalų. Augalai ne tik sugeria CO2 ir išskiria deguonį, bet ir pašalina orą nuo teršalų, kurie dažniausiai randami patalpose iš mūsų kilimų, dažų ir valymo priemonių. Nustokite naudoti kvapiąsias žvakes. Oro gaivikliai ir dauguma kvapiųjų žvakių į orą išskiria chemines medžiagas. Verčiau pasigaminkite oro gaiviklį. Tiesiog nedideliame puode sumaišykite vandenį, citrinos skilteles ir rozmariną ir leiskite užvirti. Pakeiskite filtrus. Daugelis žmonių pamiršta pakeisti krosnies ir oro kondicionieriaus filtrus, tačiau juos reikia keisti kasmet – tai yra labai svarbu atminti. Be to, dulkių siurblių filtrai turi būti dažnai valomi arba keičiami. Pašalinkite dulkes. Nusiurbkite ir nuvalykite dulkes savo namuose kartą per savaitę. Būtinai išsiurbkite po sofomis ir lovomis ir iškratykite arba išplaukite užuolaidas.

Stebėkite drėgmės lygį. Per daug drėgmės gali sukelti pelėsių atsiradimą, o kai jo per mažai oras tampa per sausas. Techninės įrangos parduotuvėje galite nusipirkti matuoklį drėgmės lygiui matuoti. Idealiu atveju jūsų namuose turėtų būti 45% drėgmė. Norėdami padidinti drėgmę, naudokite drėkintuvą. Norėdami sumažinti drėgmę, atidarykite langą arba naudokite oro drėkintuvą. Norint saugoti ir puoselėti savo sveikatą yra labai svarbus kokybiškas oras jūsų namuose.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.