Pagrindinis puslapis Reklama Kaip užtikrinti kelionės saugumą lyjant lietui?

Kaip užtikrinti kelionės saugumą lyjant lietui?

Kaip užtikrinti kelionės saugumą lyjant lietui?

Kiekvienas vairuotojas sutiks, kad važiuojant sudėtingomis sąlygomis, tokiomis kaip stiprus lietus arba kai kelią dengia plikledis, labai daug kas priklauso ne tik nuo įgūdžių, bet ir nuo pačio automobilio. Vairuojant techniškai tvarkingą, prižiūrėtą ir visiškai paruoštą tam tikram sezonui transporto priemonę, suteikia papildomo pasitikėjimo ir sumažina stresą, kurį gali kelti kelionė tokiomis oro sąlygomis. Kas gi padeda geriau pasiruošti kelionėms per lietų ir užtikrina didesnį saugumą tiek vairuotojui, tiek ir keleiviams.

Pirmas dalykas, kuris neabejotinai turi didžiausią įtaką saugiai kelionei lietingu oru yra automobilio padangos. Jos turi būti tinkamai parinktos pagal dydį, t.y. jei maksimalus disko skersmuo, rekomenduojamas transporto priemonės gamintojo yra nurodytas R17, tai nereikėtų stengtis uždėti didesnių. Tačiau dar svarbiau atkreipti dėmesį į padangos protektoriaus raštą. Vasariniuose modeliuose, kurių protektoriaus gylis yra mažesnis nei žieminių, būtent raštas padeda efektyviau tvarkytis su vandens išstūmimu. Jei tenka dažniau važinėti į tolimesnes keliones, kurias laikas nuo laiko apsunkina lietus, vertėtų rinktis tarp kryptinio ir asimetriško protektoriaus raštų. Būtent jie yra kuriami taip, kad leistų greičiau iš padangos pašalinti perteklinį vandenį. Žinoma svarbu, kad ir pačios padangos nebūtų labai susidėvėjusios, nes tai ženkliai sumažina jų galimybes tinkamai išstumti vandenį. Tokiu būdu išauga akvaplanavimo atvejų tikimybė.

Dar viena automobilio dalis, kuriai tenka daugiau darbo per lietų yra valytuvai. Mažai kas atkreipia dėmesį į jų vaidmenį, tačiau būtent geras jų veikimas gali padėti saugiau nukeliauti iš taško A į tašką B, net ir per stiprų lietų. Jei bent vienas valytuvas nepakankamai švariai nuvalo langą ir ant jo lieka vanduo, tai gali trikdyti vairuotojo dėmesį ir neleidžia pilnai susikoncentruoti į kelią.

PR

Naujienos iš interneto