Pagrindinis puslapis Reklama Kaip užtikrinti, kad nedideli mediniai namai nestokotų erdvės? Pataria ekspertai

Kaip užtikrinti, kad nedideli mediniai namai nestokotų erdvės? Pataria ekspertai

Kaip užtikrinti, kad nedideli mediniai namai nestokotų erdvės? Pataria ekspertai

Nedideli mediniai namai tampa vis paklausesniu pasirinkimu naujakurių tarpe. Renkantis šio tipo namus ne tik tausojama gamta, bet ir sutaupoma ne mažai finansų – mediniai namai pasižymi pigesne eksploatacija ir dideliu ekonomiškumu.

„Užuot svarstydami apie didelį būstą, geriau apsvarstykite protingą mažesnės erdvės išplanavimą“,– patirtimi dalijasi ilgus metus statybų srityje besispecializuojančios įmonės Meistro Namai atstovai. Taigi, tam, kad suprojektuoti bei suplanuoti savo gyvenamą erdvę būtų lengviau, o pastatyti nedideli mediniai namai atitiktų lūkesčius, nusprendėme šių specialistų pasiteirauti ir apie tai, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį statant savo svajonių namus.

  1. Maksimaliai išnaudokite erdvę

Nors nedideli mediniai nameliai dažniausiai įsivaizduojami, kaip paprastos keturkampės dėžutės, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Jie, lygiai taip, kaip ir bet kokio tipo namai, gali būti suplanuoti ir įrengti atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir poreikius.

„Nereikėtų vengti originalių išplanavimo sprendimų, ypatingai kalbant apie namus, kurių plotas nėra didelis. Individualiai suprojektuoti mobilūs namai ir nameliai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais, daug šviesos į patalpas įleidžiančiais langais, erdviomis terasomis, pabrėžiančiomis tiek modernų, tiek klasikinį eksterjerą“,– žiniomis dalijasi meistronamai.lt specialistai.

Viena rangovų ne retai rekomenduojamų idėjų nedideliam mediniam namui – gyvenama erdvė be sienų arba dar kitaip vadinamas loftas. Pasirinkus šio tipo erdvės išplanavimą, būstui ne tik suteiksite didesnį erdvės pojūtį, bet ir maksimaliai išnaudosite savo namų plotą. „Net ir pasirinkę lofto išplanavimą, bet nenorėdami prarasti jaukumo ir privatumo pojūčių, tam tikras erdves, tokias, kaip miegamasis ar darbo erdvė, galite atskirti širmomis, lengvomis sienelėmis ar net didesniais kambariniais augalais“,– pasakoja pašnekovai.

  1. Gerai apgalvokite kambarių paskirtį

Prieš nuspręsdami, kiek kambarių turės jūsų mediniai namai, pasistenkite gerai apgalvoti kiekvienos patalpos paskirtį. Pavyzdžiui, jei pasikeitus darbo aplinkybėms galvojate apie atskirą darbo kambarį, susikurkite erdvę, kurioje galėtumėte ne tik dirbti, bet ir prireikus apgyvendinti svečius ar net užsiimti sportu namuose. Tokia daugiafunkcė patalpa ne tik bus naudojama itin dažnai, tačiau, jos dėka, pagrindinės gyvenamosios erdvės nereiks apstatyti papildomais rašomaisiais stalais, treniruokliais ar miegamosiomis sofomis.

Antra priežastis, kodėl svarbu gerai įvertinti būsimų kambarių skaičių – koridorių/perėjimo erdvių vengimas. „Jie ne tik trukdo išnaudoti erdvę, bet ir mažina bendrą namų erdvės pojūtį, o svarbiausia – trukdo patekti pro langus iš visų pusių sklindančiai šviesai. Maža to, koridoriai patalpas dažniausiai paverčia kvadratinėmis, o tai taip pat stipriai riboja erdvės pojūtį bei architektūrinius sprendimus, galinčius ne tik padidinti namo erdvę, bet ir pagyvinti patį namo interjerą“,– akcentuoja Meistro Namų specialistai.


 

  1. Apgalvokite galimas daiktų laikymo vietas

Tam, kad gyvenamųjų patalpų nereikėtų apstatyti kasdien nenaudojamais, tačiau namų erdvę ypač mažinančiais daiktais, gerai apgalvokite visas galimas jų laikymo vietas. Tai leis ne tik išnaudoti kiekvieną namų kampelį, bet ir išsaugoti daugiau erdvės, kuri ypač svarbi tuo atveju, kai mediniai namai nėra dideli. Pavyzdžiui, daiktų laikymui galite išnaudoti mažas erdves po laiptais ar kambariuose likusius kampus, nepamirškite išnaudoti ir vertikalių erdvių, kurios bus ypač tinkamos didesniems daiktams.

Vienas gana dažnai naujakurių pasirenkamų variantų – sieninės spintos, kurios, užimdamos visą sienos plotą ne tik neapkrauna kambario (kaip didelis ir sunkus papildomas baldas), bet ir leidžia pilnai išnaudoti vietą, kuri, įprastos spintos atveju yra paliekama dulkėms (erdvė po spintos apačia ir erdvė spintos viršuje). Įsirengti tokio tipo spintą taip pat dažniausiai kainuoja pigiau, o jos vidų galite įsirengti pagal savo asmeninius poreikius ar turimų daiktų dydį: ne tik pasirinkti norimą lentynų dydį ar stalčių skaičių, bet ir nuspręsti, kokio gylio spinta jums bus reikalinga.

Dar vienas gana populiarus sprendimas, leidžiantis bet kokio dydžio namuose sutaupyti daugiau vietos – speciali patalpa, skirta rečiau naudojamiems ar didesniems daiktams. „Nors tokia patalpa jūsų namuose pareikalaus papildomo ploto, ją daiktų laikymui galėsite išnaudoti ypač efektyviai, o tai reiškia, jog kituose kambariuose reikės įsirengti mažiau spintų ar kitų, daiktų laikymui skirtų baldų“,– pasakoja su šių sprendimų įgyvendinimo kasdien susiduriantys profesionalai.

  1. Gerai apgalvokite apšvietimą

Meistro Namų specialistų teigimu, nors dažnai apšvietimo planavimui skiriama gana mažai dėmesio, jis namuose gali tapti ypač reikšmingu akcentu, kurio dėka nedideli mediniai namai atrodys gerokai erdvesniais. „Norint, kad jūsų nedideli mediniai namai nestokotų erdvės, dar namo projektavimo metu būtina apsvarstyti ne tik kambarių išplanavimą, bet ir didesnio langų skaičiaus įrengimą bei vietas, kuriose įrengsite dirbtinį apšvietimą“,– akcentuoja Meistro Namų specialistai.

Nepriklausomai nuo to, kokią sienų, grindų ir lubų apdailą ketinate rinktis, taip pat derėtų atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimas namo kambarių spalvas. Tai lems ne tik tai, kaip stilingai atrodys jūsų mediniai namai, bet ir turės ne mažai įtakos erdvės pojūčiui bei kambarių apšvietimui. „Vien vadovaujantis bendromis žiniomis nesunku suprasti, kad pasirinktos šviesios kambario spalvos patalpai suteiks gerokai daugiau šviesos nei tamsios. Dėl kambario apdailai pasirinktų šviesių spalvų jausite ir didesnę erdvę, nei ši yra iš tiesų. Šviesus interjeras taps nepakeičiamu sprendimu tuo atveju, jei medinis namas stokoja langų arba šviesai pro jo langus trukdo patekti už lango augantys medžiai“,– pasakoja pašnekovai.

Jų nuomone, svarbu paminėti ir tai, jog ne mažiau dėmesio nei svetainės sienoms derėtų skirti ir namų baldams, o tiksliau – jų spalvos santykiui su sienų spalvomis. Gana dažnais atvejais mediniai namai net įrengiami taip, kad šviesos suteiktų visas jų interjeras – tiek sienų, tiek pagrindinių baldų spalva pasirenkama šviesi, todėl pagrindiniais, interjerą papildančiais akcentais tampa pavieniai daiktai.

PR

Naujienos iš interneto