Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kaip teisingai išmatuoti ratlankius?

Kaip teisingai išmatuoti ratlankius?

Kaip teisingai išmatuoti ratlankius?

Ratlankiai – svarbi automobilio dalis, kuri lemia mašinos dinamiką, komfortiškumą, detalių nusidėvėjimą bei kuro sąnaudas. Žinoma, kad nuo ratlankio parametrų priklauso pakabos ir padangų tipas. Kiekvienas automobilio savininkas gali rasti jam reikiamus ratlankius pagal teisingus turimus ratlankių išmatavimus ir automobilio modelį.

Norint išsirinkti reikiamus ir kokybiškus ratlankius, reikia tinkamai išmatuoti reikšmingiausius ratlankių parametrus. Svarbiausi išmatuojami parametrai yra varžtų modelis, centrinės skylės diametras milimetrais, poslinkis milimetrais arba išnešimas (ET, atstumas nuo rato centro iki kontakto su stebule paviršiaus). Ne ką mažiau svarbus ir diametras bei plotis coliais (centimetrais).

Ratlankio pločio ir diametro skaičiavimas

Norint išmatuoti skersmenį, visų pirma, reikia padėti ratlankį ant plokščio ir stabilaus paviršiaus. Išmatuokite skersmenį su išoriniais kraštais bei išorinio krašto ilgį. Du kartus atimkite krašto ilgį iš išmatuoto skersmens, kad gautumėte tinkamą vidinį ratlankio skersmenį. Pavyzdžiui, jei išorinis skersmuo yra 46 cm, bet kraštas išsikiša 2,5 cm, tikrasis rato skersmuo yra 41 cm. Tokiu pat principu išmatuojamas rato plotis.

Varžtų modelis

Nustatyti varžtų modelį reikia žinoti kiek skylių varžtams yra ratlankiuose. Jų gali būti 3, 4, 5, 6, 8. Jei turite 4, 6 ar 8 skyles, tai matuoti reikia nuo skylės A vidurio iki kitos skylės B, kuri yra priešingoje pusėje nei skylė A, vidurio. Jei turite 5 skyles, matuojate nuo skylės A vidurio iki šalia esančios skylės B vidurio ir gautą rezultatą padauginkite iš 1,7012. Jei turite 3 skyles, matuojate nuo skylės A vidurio iki šalia esančios skylės B vidurio ir gautą rezultatą padauginkite iš 1,154. Matuojama milimetrais ir pavyzdžiui, užrašoma 4×108, kas reiškia, jog yra 4 varžtams skirtos skylės, o tarpai esantys tarp skylių (PCD) yra 108 mm.

Išnešimas

Išnešimas – tai atstumas nuo ratlankio centrinės ašies iki ratlankio tvirtinimo plokštumos milimetrais. Apskaičiuoti ET reikia žinoti ratlankio plotį ir atstumą nuo ratlankio tvirtinimo paviršiaus iki galinio ratlankio krašto. Pavyzdžiui, tarkime ratlankio plotis 25 centimetrai. Plotį reikia padalinti iš 2, kad sužinotume ratlankio centrą, kuris šiuo atveju yra 12,5 cm. Išmatuotas atstumas nuo rato tvirtinimo plokštumos iki ratlankio galinio krašto yra 16 cm. Taigi, 16 cm atėmus 12,5 cm, gauname 3,5 cm arba 35 mm. Šis skaičius yra teigiamas, todėl išnešimas laikomas teigiamu. Neigiamas išnešimas turi neigiamą ET reikšmę ir nulinis išnešimas yra žymimas 0ET.

Visi šie išmatavimai padeda nustatyti, ar ratlankiai tiks transporto priemonei. Norint sužinoti tinkamus ratlankių išmatavimus, svarbiausia yra žinoti, kada įskaičiuoti, o kada ignoruoti ratlankių kraštų parametrus išmatavimuose. Pločio ir diametro išmatavimuose reikia vengti ir išskaičiuoti ratlankių kraštų išmatavimus, tuo tarpu šis kraštų išmatavimas yra svarbus norint nustatyti išnešimą milimetrais. Tinkamai išmatuoti ratlankiai lemia mašinai išjudinti reikiamos jėgos kiekį ir sumažina trintį automobiliui judant. Daugiau informacijos apie tikslius ratlankių išmatavimus ir kaip jie keičiasi per skirtingas markes rasite šiame puslapyje: https://ledauto.lt/ratlankiu-ismatavimai.

PR