Ką svarbu žinoti apie saulės energiją namams?

Ką svarbu žinoti apie saulės energiją namams?

Vaizdžiai tariant, net jei pastaruosius 30 metų gyvenote oloje, atsiskyrę nuo visuomenės, vis tiek bent vienu ausies krašteliu esate girdėję apie saulės energiją. Nepaisant to, kad tai yra saugi bei išties švari energijos technologija, saulės kolektorių įrengimo klausimas vis dar apipintas mįslės šydu.

Daugeliui žmonių natūraliai kyla tokie klausimai, kaip: kiek kainuoja saulės energija namams, ar reikia naudoti specialias baterijas ir kaip apskritai veikia toks energijos gavybos būdas? Kad būtų paprasčiau suprasti, verta susipažinti su saulės energija namams iš arčiau.

Kaip veikia saulės energija?

Ji gali paveikti bet ką, kas yra maitinamas elektros energija. Lygiai taip pat kaip ir įprasta energija (tik ji jau naudoja iškastinį kurą ir turi išmetamąjį kiekį, kuris kenkia gamtai). Saulės energija yra inovatyvus ir visiškai švarus bei draugiškai gamtai elektros gamybos būdas. Norint geriau žinoti, kaip tai veikia, reikia suprasti:

  • Kaip saulės baterijos saulės šviesą paverčia elektra?
  • Kaip ta pagaminta elektra pasiekia mūsų namus ar biurus?

Saulės energija gaminama naudojant fotovoltinį efektą. Jei kada nors teko žiūrėti į saulės kolektorius, tikriausiai pastebėjote, kad jie sudaryti iš tarsi mažų kvadratėlių. Būtent tie kvadratai ir yra vadinami saulės, fotovoltiniais arba PV elementais.

Beveik visos saulės baterijos pagamintos iš silicio saulės elementų. Kiekviena dalelė turi neigiamą sluoksnį su papildomais elektronais ir teigiamą, į kurį tie elektronai gali nukeliauti. Kai saulės šviesa pasiekia tą neigiamą sluoksnį, atsilaisvina ir pradeda judėti teigiamo sluoksnio link. Saulės elektra – tai elektronų tekėjimas.

Kaip panaudojama saulės energija namams?

Saulės baterijos gamina elektros energiją su nuolatine srove. Dauguma namų negali naudoti nuolatinės srovės elektros, todėl ją reikia paversti kintama. Tam reikalingi įtampos keitikliai (saulės inverteriai). Saulės kolektorių pagaminta nuolatinės srovės elektra keliaują į inverterį ir ten pakeičiama į kintamos srovės elektrą. Kintamos srovės elektra kuo puikiausiai panaudojama visuose namuose ar biuruose. Ja maitinami šaldytuvai, televizoriai ir visa kita jūsų turima buitinė technika bei prietaisai.

Saulės energijos sistemų tipai

Pačią saulės energiją galima naudoti keliais skirtingais būdais. Pavyzdžiui, yra saulės šiluminės energijos šaltiniai (koncentruotos saulės energijos gaminimo, karšto vandens sistemos). Bet dažniausias pasirinkimas tarp gyventojų yra saulės baterijų naudojimas. Tai priskiriama fotovoltinėms saulės sistemoms. Jos gali būti susietos ir nesusietos su tinklu.

Kiek kainuoja saulės energija namams?

Kainą iš anksto nusakyti yra labai sunku, kadangi viskas priklauso nuo pasirinkto kolektorių skaičiaus bei vietovės, kurioje gyvenate. Bet kuriuo atveju tai investicija, kuri labai greitai jums atneš realios naudos. Verta pasinaudoti internetinėmis skaičiuoklėmis ir sužinoti preliminarią kainą. Taip pat svarbu nepamiršti, kad dalis saulės elektrinės įsirengimų kaštų jums kompensuos valstybė.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.