Pagrindinis puslapis Uncategorized Įteikta 8-oji Stanislovo Rapolionio premija

Įteikta 8-oji Stanislovo Rapolionio premija

Edita KOMAROVA, Lentvaris

2012 m. gegužės 11 diena Šalčininkų r. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje buvo išties neeilinė. Šiame lietuviškos kultūros centre įvyko Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo šventė.

Iškilmes pradėjo gimnazijos direktorė Danuta Zuzo, pasveikinusi atvykusius svečius, mokytojus ir mokinius. O svečių būta tikrai garbingų, prasmingai dirbančių Lietuvai – tai Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vyriausioji specialistė Nida Poderienė, ŠMM Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, Tautinių mažumų skyriaus Rytų Lietuvos programos poskyrio vedėjas Alfonsas Kairys, buvęs S. Rapolionio gimnazijos direktorius, dailės mokytojas metodininkas Vytautas Dailidka, Valentas Šiaudinis, Nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ vyriausiasis redaktorius Juozas Vercinkevičius. Šventę tęsė S. Rapolionio gimnazijos mokiniai, kurie visus susirinkusiuosius džiugino dainomis, prasmingomis eilėmis.

Iškilmių svečiai taip pat negailėjo gražių žodžių. N. Poderienė dėkojo už mokinių pasirodymą, linkėjo užsispyrimo, kantrybės, atkaklumo. Ragino savo gyvenimą kurti taip, kad jis būtų svarbus Lietuvai. A. Masaitis visus pasveikino su puikia švente ir paskelbė aštuntąjį Stanislovo Rapolionio premijos laureatą. Juo tapo Valentas Šiaudinis – nuostabus matematikos mokytojas- metodininkas, mokykloje dirbantis net 52-ejus metus. Jis visuomet domėjosi ir istorija: parašė Paringio krašto istoriją, paskelbė ypač vertingų straipsnių apie mokyklų istoriją. Laureatas gavo diplomą ir piniginę premiją. Kaip teigė V. Šiaudinis, visi nori gauti paskatinimą, o ši premija yra ne tik akstinas dirbti toliau, bet ir viso gyvenimo darbo įvertinimas.

Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ 2011 m. vasario 10 d. priėmė nutarimą skirti Stanislovo Rapolionio premiją (anksčiau ją skirdavo Lietuvos tautinių mažumų ir išeivijos departamentas). Premijos tikslas – skatinti mokytojų, kultūros ir meno veikėjų literatūrinę veiklą, tautinį ugdymą, Pietryčių Lietuvos istorinės praeities studijavimą. Šią premiją yra gavę: Vytautas Dailidka (2005), dr. Algirdas Kavaliauskas (2006), Viktorija Lapėnienė (2007), Antanas Karmonas (2008), Algimantas Masaitis (2009), Jonas Bajorūnas (2010), Juozas Vercinkevičius (2011).

J. Vasiliauskas padovanojo knygų nuo ŠMM ir „Ryto“ draugijos, kurios padės mokiniams plėsti akiratį, tobulinti įgūdžius. A. Kairys pristatė S. Rapolionio premijos nuostatus, papasakojo apie anksčiau premiją gavusius asmenis.

Renginį užbaigė S. Rapolionio gimnazijos mokinių atlikta daina pagal tautos poeto a. a. Justino Marcinkevičiaus eiles: <…> Tai gražiai skambėjo žodžiai: / laukas pieva, kelias, upė. / tai gražiai iš jų išaugo / vienas žodis: LIETUVA.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. S. Rapolionio premijos įteikimo iškilmių dalyviai. Iš kairės: A. Kairys, A. Masaitis, D. Zuzo, premijos laureatas V. Šiaudinis, N. Poderienė, J. Vasiliauskas, V. Dailidka

2. Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos moksleiviai parodė literatūrinę-muzikinę kompoziciją

Voruta. – 2012, geg. 26, nr. 11 (749), p. 8.