Pagrindinis puslapis Pasaulis Išeivija Į Lietuvą iš Venesuelos perkelta dar 10 lietuvių ir jų artimųjų

Į Lietuvą iš Venesuelos perkelta dar 10 lietuvių ir jų artimųjų

Į Lietuvą iš Venesuelos perkelta dar 10 lietuvių ir jų artimųjų

www.voruta.lt

Spalio 28 dieną, iš Venesuelos į Vilnių perkelta 10 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 57 asmenys.

Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpino atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu ir karantinavimu. Vėliau perkeltiems asmenims bus skiriamos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba vaikų ugdymui bei lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir teikiama kita pagalba integruojantis Lietuvos visuomenėje.

Šiuo metu ambasada Madride bendrauja su dar apie 100 asmenų, gavusių perkeliamojo asmens statusą. Venesueloje siaučianti politinė ir ekonominė krizė skatina žmones bėgti iš šalies.

Šiais metais suplanuotas dar vienas asmenų perkėlimo skrydis. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

urm.lt