Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Endokrinologo svarba šiuolaikinėje medicinoje

Endokrinologo svarba šiuolaikinėje medicinoje

Endokrinologo svarba šiuolaikinėje medicinoje

Aptikus hormonų koncentracijos neatitikimus kraujyje, pvz., įtariant cukrinį diabetą ar skydliaukės ligas, gydytojas gali pasiūlyti apsilankyti pas antro lygio specialistą – endokrinologą. Jums gali kilti klausimas, kodėl reikia kreiptis į kitą specialistą, o ne tiesiog pasikliauti savo pirminės priežiūros specialistu, šeimos gydytoju.

Endokrinologas – tai specialistas, išmanantis įvairias hormonų disbalanso būkles ir žinantis geriausius įmanomus šių būklių (ligų) gydymo metodus, net kai išbandyti įprastiniai gydymo būdai yra neveiksmingi. Skirtingai nei šeimos gydytojas ar bendrosios praktikos gydytojas, endokrinologai nuodugniai domisi su hormonais ir hormonų disbalansu sukeliančiomis ligomis susijusiu mokslu, todėl šis specialistas galės suteikti efektyviausią gydymą. Dauguma bendrosios praktikos gydytojų turi pakankamai įgūdžių, reikalingų pagrindinėms hormoninėms ligoms diagnozuoti ir gydyti, tačiau kartais prireikia antro lygio specialisto pagalbos.

Netradiciniai endokrinologo pacientai

Kai kurie pacientai serga ligomis, kurių eiga tokia, kaip ir aprašoma medicinos vadovėliuose. Standartinis gydymas veikia ir jie gali valdyti savo būklę geriamaisiais arba švirkštu leidžiamaisiais vaistais, minimaliai sutrikdydami jų kasdienį gyvenimą.

Kitiems pacientams įprastinis gydymas nėra veiksmingas ir neduoda norimų rezultatų.  Jie laikosi paskirto gydymo, bet būklė vis tiek negerėja. Tokiais atvejais būtina endokrinologo pagalba, kad būtų imtasi visų įmanomų gydymo galimybių.

Kai kuriems pacientams reikia ypatingos priežiūros dėl gretutinių sveikatos sutrikimų, turinčių įtakos jų hormoninei būklei. Jie gali turėti genetinės kilmės būklių, pavyzdžiui, cistinę fibrozę, kuri turi įtakos jų organizmo reakcijai į gydymą.

Tradicinio gydymo būdo pacientai gali nesuvokti endokrinologo vertės, nes esamas gydymas pilnai patenkina jų poreikius. Tačiau tie, kurie priklauso vienai iš pastarųjų kategorijų, tą supranta. Būtent šiems netradiciniams pacientams būtina endokrinologo pagalba, gydant nestandartinius hormoninių ligų atvejus.

Mūsų žinios ir supratimas apie hormonines ligas nuolat keičiasi. Endokrinologo darbas ir pareiga yra žinoti šiuos pokyčius ir suprasti naujausius gydymo būdus, kurie yra gali būti prieinami šių dienų pacientams. Priėmę endokrinologo pagalbą, pacientai galės naudotis naujausiais, novatoriškiausiais jų būklei skirtais gydymo būdais.

Endokrinologo ir šeimos gydytojo „duetas“

Apsilankymas pas endokrinologą visai nereiškia, kad daugiau niekada nesimatysite su savo šeimos gydytoju. Kreipdamiesi į endokrinologą, sergant sunkiomis hormonų disbalansą sukeliančiomis ligomis, gaunate papildomą pagalbą ir priežiūrą, kurios galimai nepakaktų vertinant vienam specialistui.

Atminkite, kad jūsų tikslas diagnozuojant hormoninę ligą turėtų būti kuo geriau pasirūpinti savo būkle ir siekti geriausios įmanomos ligos išeities. Tai dažniausiai įmanoma, padedant endokrinologui.

PR