Pagrindinis puslapis Istorija Bus pristatyta dabarčiai aktualių tremtinio Vyto Miliausko prisiminimų knyga

Bus pristatyta dabarčiai aktualių tremtinio Vyto Miliausko prisiminimų knyga

Bus pristatyta dabarčiai aktualių tremtinio Vyto Miliausko prisiminimų knyga

www.voruta.lt

Istorinė atmintis nūdienoje gali įkvėpti žmones prisiimti pilietinę ir politinę atsakomybę. Ją reikšmingai aktualizuoja istorinių įvykių dalyvių ir jų liudytojų prisiminimų fiksavimas. Siekiant gyvosios atminties sklaidos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras maloniai kviečia į tremtinio Vyto Miliausko knygos „POST TÉNEBRAS LUX (PO TAMSOS ŠVIESA)“ sutiktuves. Tai prisiminimų ir pasvarstymų biografinė knyga, pasakojanti autoriaus šeimos istoriją Lietuvai skaudžių istorinių įvykių aplinkybėmis.

„Gyvenau laikotarpiu, kai Lietuva buvo tremiama į Sibirą, kalinama lageriuose ir kalėjimuose, žudoma. Gyvenom susigūžę, pažeminti, privalėjom atsisakyti savo minčių, jautėmės lyg ir nusikaltę, aplink tvyrojo nuolatinės sutemos – tamsa. Nors daugeliui iš mūsų teko tragiškas likimas, mano karta Sibire užgrūdino ištikimybę savo kraštui. Po pusę amžiaus trukusios nuožmios okupacijos ryžtingai pasirinkom kitą – laisvės ir pilietiškumo kelią, leidusį išardyti geležinę uždangą, skiriančią Lietuvą nuo Laisvojo pasaulio. Į mūsų padangę grįžo saulėta diena, grįžo šviesa“, – sako knygos autorius, buvęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas.

Ilgus metus rūpinęsis ir skatinęs bendraminčių, ešelonų brolių ir sesių, autentišką tremčių, kančių ir netekčių dokumentavimą, biografiniame kūrinyje autorius įprasmina neišardomai su tėvyne ir jos netekties skausmu, jos didvyriška kova susietą savo ir artimųjų likimą.

Knygą „POST TÉNEBRAS LUX (PO TAMSOS ŠVIESA)“ 2021 m. išleido spaustuvė „Piko valanda“ (Marijampolė). Jos sutiktuvės vyks 2021 m. spalio 14 d. ketvirtadienį Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, Žirmūnų g. 1F, Vilnius. Renginio pradžia 16.00 val. Knygos sutiktuvėse dalyvausiančiųjų laukia trumpa meninė programa, kurią atliks Vilniaus tremtinių choras „Laisvė“. Renginyje pasisakys bendraminčiai: prof. dr. Algis Vyšniūnas, prof. dr. Arvydas Lietuvninkas, tremtinė Rasutė Peslekienė ir knygos autorius Vytas Miliauskas.

Renginio dalyvių prašoma su savimi turėti galimybių pasą.