Pagrindinis puslapis Lietuva Bus pagerbtas laisvės kovotojo, visuomenininko Romualdo Lanko atminimas

Bus pagerbtas laisvės kovotojo, visuomenininko Romualdo Lanko atminimas

Bus pagerbtas laisvės kovotojo, visuomenininko Romualdo Lanko atminimas

Romualdas Lankas

www.voruta.lt

Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“ kviečia balandžio 9 dieną pagerbti trakiečio laisvės kovotojo, visuomenininko Romualdo Lanko atminimą.

R. Lankas prieš 12 metų išėjo anapilin, palikęs daug nuveiktų darbų ir Trakų rajonui, ir Lietuvai. Jis buvo vienas iš Sąjūdžio kūrėjų, aktyvus Sausio 13-osios įvykių dalyvis, daugelio visuomeninių iniciatyvų įkvėpėjas ir vykdytojas. Jis daug nuveikė, kad Lietuvoje vyktų tiesioginiai savivaldybių merų rinkimai, inicijavo įstatymą, kurį priėmus Lietuvos vyrų tarnybos laikas sovietinėje armijoje buvo įtrauktas į darbo stažą. R. Lankas pasižymėjo ir kaip aktyvus kultūros paveldo puoselėtojas, jo išsaugojimo iniciatorius.

R. Lankas ilgus metus buvo susijęs ir su irklavimo sportu, parašė knygą „Klaipėdos irklavimo istorija 125“, jo epopėja siekiant sovietinių rekrūtų socialinių teisių, įamžinta knygoje „Kareivis ieško teisybės“.

Prieš dvejus metus užklupusi pandemija neleido paminėti R. Lanko 80-ųjų gimimo bei 10-mečio mirties datų, tad kviečiame prisiminti šį daug Lietuvai nusipelniusį žmogų dabar.

Balandžio 9 dieną, 10 val. bus pagerbiamas R. Lanko atminimas Trakų kapinėse, 11 val. bus laikomos mišios už jo ir žmonos Anos atminimą Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje.

Kviečiame dalyvauti Romualdo draugus, bendražygius, pažįstamus ir visus, kuriems svarbi šio žmogaus veikla ir atminimas.

Nijolė Dočkuvienė

Trakų seniūnijos bendruomenės „Santalka“  pirmininkė   

Romualdas Rudzys

Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras, Trakų rajono garbės pilietis