Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Botulino toksino injekcijos – būdas atjaunėti

Botulino toksino injekcijos – būdas atjaunėti

Botulino toksino injekcijos – būdas atjaunėti

Botulino toksino injekcijos, tokios kaip „Botox“ ir „Dysport“, pagerina žmogaus išvaizdą atpalaiduodamos raumenis, kurie susitraukdami skatina raukšlių atsiradimą. Šios injekcijos taip pat pasižymi teigiamu poveikiu gydant įvairias sveikatos būkles, įskaitant migreną, hiperaktyvios (dirglios) šlapimo pūslės sindromą ir akių problemas. Paprastai, po 3 – 6 mėnesių, kai poveikis išnyksta, gydymą tenka pakartoti.

Kas yra botulino toksinas?

Botulino toksinas yra neurotoksinas (nuodas, veikiantis nervines ląsteles), kuris blokuoja nervų aktyvumą ir sukelia raumenų paralyžių. Bakterija, vadinama Clostridium botulinum, gamina šiuos nuodus. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai medicininėms injekcijoms naudoja ne visas, o tik tam tikro tipo bakterijas (A tipo).

Botulino toksinų yra dirvožemyje ir užterštuose maisto produktuose. Jei į organizmą patenka daug botulino toksino arba minėtos bakterijos patenka į atvirą žaizdą, galima susirgti liga, vadinama botulizmu. Šis rimtas nervų sistemos sutrikimas paveikia kvėpavimą (jį slopina) ir yra labai pavojingas.

  Kas yra botulino toksino injekcijos?

„Botox“ yra vienas iš plačiausiai žinomų botulino toksino injekcijų gamintojų prekės ženklų. Sveikatos priežiūros specialistai į pasirinktus raumenis suleidžia nedidelį kiekį Botox ar kito tipo botulino toksino. Ši procedūra gali išlyginti raukšles, padėti išvengti migrenos sukelto galvos skausmo ir gydyti tam tikras kitas sveikatos problemas.

Yra įvairių botulino toksino injekcijų prekinių pavadinimų. Ne visi produktai sprendžia tas pačias problemas. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali patarti geriausią variantą jūsų esamai situacijai.

Galimi pasirinkimo variantai:

1) Botox (OnabotulinumtoxinA).

2) Dysport (AbobotulinumtoxinA).

3) Xeomin (IncobotulinumtoxinA).

4) Jeauveau (PrabotulinumtoxinA).

Kaip veikia botulino injekcijos ir kam jos skirtos?

Pasikartojantys raumenų susitraukimai yra viena iš veido raukšlių atsiradimo priežasčių. Botulino toksinai, tokie kaip Botox, laikinai blokuoja nervinius signalus raumenų skaidulose. Dėl šios priežasties,  raumenys negali susitraukti (ar įsitempti). Jie tampa silpni arba net paralyžiuoti ir šis poveikis gali trukti net kelis mėnesius. Konkretaus raumens pasirinkimas priklauso nuo susirūpinimą keliančios srities. Vieno seanso metu galima apdoroti ir kelias sritis, jeigu pas pacientą yra kelios probleminės vietos.

Specialistai paprastai naudoja botulino toksino injekcijas, kad pagerintų žmogaus išvaizdą,  bet Botox injekcijos taip pat gydo ir įvairias sveikatos problemas, tokias kaip:

1) Akių žvairumas;

2) Pernelyg stiprus, nevalingas raumenų susitraukimas (distonija);

3) Pernelyg didelis prakaitavimas;

4) Akių vokų trūkčiojimas;

5) Dažni migrenos priepuoliai;

6) Hiperaktyvi ar dirgli šlapimo pūslė;

7) Viršutinių galūnių raumenų spazmai;

8) Gimdos kaklelio distonija.

PR