Pagrindinis puslapis Lietuva Atminties ir pagarbos žymuo – paminklas partizanui Juozui Lukšai

Atminties ir pagarbos žymuo – paminklas partizanui Juozui Lukšai

Atminties ir pagarbos žymuo – paminklas partizanui Juozui Lukšai

www.voruta.lt

Rugsėjo 4 d. Liubave, Kalvarijos savivaldybėje, minint 70-ąsias žūties metines, bus atidengtas paminklas išskirtinei asmenybei – Juozui Lukšai – partizanų vadui, emisarui, rezidentui.

Paminklas iškils netoli tos vietos, kur J. Lukša, vykdydamas svarbią misiją – palaikydamas ryšį su Vakarais ir nešdami žinią apie lietuvių tautos pasipriešinimą okupantams, kartu su bendražygiais kirto Lenkijos-Lietuvos sieną.

Renginyje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kariuomenės padalinių atstovai, apskrities miestų merai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai, šauliai, pilietiškai nusiteikę Kalvarijos savivaldybės gyventojai.

Pranešimą apie J. Lukšą skaitys krašto apsaugos ministras dr. A. Anušauskas, pagarbos ceremoniją atliks Šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliai, atminties ženklą pašventins vyskupas Rimantas Norvila.

Išreikšdami pagarbą J. Lukšai ir visiems kovotojams už laisvę tą dieną Tėvynei prisieks ir pasižadėjimus duos bei šauliais ir jaunaisiais šauliais taps nemaža grupė suaugusiųjų ir moksleivių.

Po ceremonijos vyks Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas, bus vaišinama šauliška koše.

Paminklas garsiam partizanui J. Lukšai yra trijų organizacijų – Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Kalvarijos savivaldybės bendradarbiavimo rezultatas.

Renginio programa:
14.00 – renginio pradžia

14.05–14.35 – Krašto apsaugos ministro, organizatorių pasisakymai

14.35 – paminklo atidengimas, pašventinimas

14.40 – šaulių priesaika, jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija

14.45 – LK orkestro koncertas

14.55 – šauliska košė

Juozas Albinas Lukša (1921 08 04 – 1951 09 04) – Laisvės kovų dalyvis, pasipriešinęs sovietų (1940–1941, 1944–1951 m.) ir nacių (1941–1944 m.) okupaciniams režimams. Ideologas ir metraštininkas, partizanų vadas, turintis puikią intuiciją ir analitinį įžvalgumą. Kovotojas-idealistas patvirtinęs besąlyginę ištikimybę Lietuvai, mylimai moteriai, kovų draugams ir partizano priesaikai.

Vytis, Skirmantas, Kazimieras, Kęstutis, Skrajūnas, Miškinis, Adomas Mickevičius – tai keli iš daugelio J. Lukšos slapyvardžių, atskleistų jo atsiminimų knygoje „Partizanai“, pasirašytoje pseudonimu Daumantas.

Naujienos iš interneto