Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama/Skelbimai Apie valytuvų priežiūrą ir keitimą

Apie valytuvų priežiūrą ir keitimą

Apie valytuvų priežiūrą ir keitimą

 

PR

Automobilių valytuvai atlieka nesudėtingą, bet labai svarbų darbą. Jei valytuvai nenuvalytų lietaus ar sniego nuo stiklo, jūs negalėtumėte matyti ir saugiai vairuoti. Dažniausiai rekomenduojama automobilių valytuvus keisti kas 12-6 mėn., bet priklausomai nuo to kaip dažnai važinėjate, tą gali prireikti daryti ir dažniau. Atkreipkite dėmesį į ženklus, kad jau laikas keisti valytuvus.

Kokie ženklai rodo, kad laikas keisti valytuvus?

  1. Nusidėvėjusios gumos. Valytuvų gumos yra spaudžiamos prie stiklo, kad iš regos lauko nubrauktų vandenį, sniegą ir purvą. Ilgainiui ši guminė dalis susidėvi, gali atsilaisvinti ar sutrūkinėti. Todėl naudinga kartą per mėnesį pakelti valytuvus nuo stiklo ir juos apžiūrėti. Pabandykite švelniai palankstyti guminę dalį ir įvertinti, ar ji nesuskilinėjusi, ar guma tvirtai laikosi. Valytuvų gumos vasarą gali būti labiau paveikiamos UV spindulių, o žiemą susidėvi daug greičiau dėl šalčio poveikio.
  2. Valydami palieka ruožus ant stiklo. Ant stiklo liekantys ruožai yra normalu, jeigu važiuojate lyjant ar krentant sniegui, bet jei lieka vandens ar nešvarumo ruožas net užpurškus valymo skysčio ir nubraukus valytuvais, tai ženklas, kad jūsų valytuvai nešvarūs arba nusidėvėjo. Pabandykite nuplauti stiklą automobiliniu langų skysčiu ir nusausinti mikropluošto šluoste. Valytuvus nuvalykite popieriniu rankšluosčiu. Jei tai nepadeda – laikas keisti valytuvus.
  3. Nemalonūs garsai. Kartais, veikiantys valytuvai gali būti girdimi, bet jei kyla šaižus cypimas – juos laikas keisti. Tai reiškia, kad valytuvai nebevalo jūsų automobilio stiklo taip gerai, kaip turėtų, nes tinkamai nebeprisispaudžia prie stiklo.
  4. Sulenktas, ar kitaip pažeistas valytuvas. Metalinė jūsų valytuvų dalis gali būti pažeista dėl įvairių priežasčių, dažniausiai tai nutinka žiemą gremžiant ledą nuo stiklo, arba per grubiai valant pačius valytuvus. Kartais tai nutinka automobilių plovyklose. Jei tam tikroje vietoje ant stiklo visada lieka nenuvalytas ruožas, apžiūrėkite, ar valytuvų karkasas nepažeistas, o prireikus – pakeiskite.
  5. Sezonų kaita. Labiausiai valytuvai susidėvi žiemos sezono metu, todėl valytuvus keisti geriausia pavasarį.

Skirtingų tipų valytuvai

Valytuvų tipai būna trijų tipų: rėminiai, berėmiai ir hibridiniai. Valytuvai be rėmo pasižymi aukštesne kokybe nei rėminiai valytuvai.

Rėminiai valytuvai ilgą laiką buvo standartiniai automobilių valytuvai, dabar daugumoje automobilių naudojami berėmiai valytuvai.

Rėminiai valytuvai turėjo metalinį arba metalo su plastiku maišytą karkasą, susidedantį iš pagrindinės dalies, su 4 arba 8 jungtim, priklausomai nuo ilgio, sudarančiom spaudimą ant stiklo. Didžiausias rėminių valytuvų trūkumas buvo tai, kad jie prišąla prie stiklo, tarp rėmų patekus sniego ar ledo.

Berėmiai valytuvai dabar naudojami daugumoje automobilių. Plokšti berėmiai valytuvai turi įtemptą lanksčiąją metalinę dalį su integruotu spoileriu, kuris naudoja oro srovę sudaryti spaudimą ant stiklo. Dėl to berėmiai valytuvai veikia tyliau, o jų konstrukcija mažiau trukdo matomumui.

Hibridiniai valytuvai turi rėminių valytuvų konstrukciją ir berėmių valytuvų aerodinamines savybes. Dėl didesnės kainos ir mažo valytuvų asortimento hibridiniai valytuvai nėra populiarūs Lietuvoje.

Prieš perkant naujus valytuvus

Dabar įsigyti valytuvus yra labai paprasta. Nereikia pasiimti senų ir neštis juos į artimiausią parduotuvę. Naujus valytuvus ar kitas dalis savo automobiliui galite įsigyti neišeidami iš namų. Perkant internetu, jums reikės tik nurodyti pagrindinius automobilio duomenis, o parduotuvės paieška suras visus jūsų automobiliui tinkančius valytuvų modelius.

Naujienos iš interneto