15 faktų apie apatinį trikotažą moterims ir trikotažo priežiūros taisyklės

15 faktų apie apatinį trikotažą moterims ir trikotažo priežiūros taisyklės

Moteriški apatiniai yra pirmas dalykas, kurį apsivelka ir paskutinis dalykas, kurį moterys nusivelka kiekvieną dieną, todėl drabužių spintoje yra ta ypatinga vieta, kurioje laikomi įvairūs apatiniai drabužiai, ne tik liemenėlės ir kelnaitės, bet ir formuojantys bei liekninantys apatiniai, keliaraiščiai ir kt.

Apatinis trikotažas šiandien yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Moterims ši apranga yra daugiau nei tik liemenėlės ir kelnaičių išsirinkimas bei priderinimas. Tai – kur kas svarbiau! Malonus ir švelnus apatinio trikotažo prisilietimas suteikia ne tik švaros ir saugumo pojūtį, bet ir neįtikėtiną vidinį pasitenkinimo jausmą. Kokybiškas apatinis trikotažas nebėra vien tik seksualumo ar prašmatnumo simbolis, tai – moterų pasaulio dalis. Apatinis trikotažas gali būti modernus ar minimalistinis, tačiau bet kuriuo atveju jis pirmiausiai tarnauja moters grožiui pabrėžti – ir nebūtinai išoriniam.

Senovėje moterys net negalėjo pasvajoti apie tokį pasirinkimą, kokį turime šiandien. Tuo metu apatinis trikotažas bylojo apie moters socialinį statusą ir kilmę. O siekiant išlaikyti liekną ir liauną liemenį, dar XVI a. atsirado formuojantys apatiniai – korsetai. Ir nors pirmoji šiuolaikinės liemenėlės pirmtakė buvo dėvima dar gilioje senovėje, tik XX a. pradžioje liemenėlės tapo prieinamos moterims įvairiuose socialiniuose sluoksniuose.

Tačiau, kaip ir visada, būtent prancūzės geriausiai žinojo, kaip dėvėti apatinį trikotažą, kad pagerintų asmeninį stilių, suteikiant kasdienybei kuo daugiau patrauklumo ir jausmingumo. Kūrybiniai išieškojimai iki šių dienų nuėjo ilgą kelią, siekiant apatinį trikotažą paversti ne tik būtinu kasdienai drabužiu, bet jo pagalba atskleisti moters kūno grožį ir formas bei padėti paslėpti tai, kas trukdo jaustis patraukliai ir patogiai.

15 įdomių faktų apie apatinį trikotažą

Kad atrodytumėte nuostabiai ir jaustumėtės patogiai, apatinis trikotažas turi būti dėvimas tinkamo dydžio – per didelis yra tiek pat blogai, kiek per mažas! Ar žinojote, kad vidutinė moteris per savo gyvenimą nešioja šešių skirtingų dydžių liemenėles; 80% pasaulio moterų nešioja netinkamo dydžio liemenėlę! Štai dar keli įdomūs faktai, kurių, galbūt, nežinojote apie apatinį trikotažą.

 1. Senovėje tiek moterys, tiek vyrai nešiojo ,,strėnjuostes’’.
 2. Korsetai dažnai buvo gaminami iš banginio ūsų. Taigi, korsetams atsiradus, 1800-aisiais m. balinis banginis buvo labai svarbus būtent korsetų gamybai.
 3. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje „monobosom“ buvo populiari moterų išvaizda. Jų krūtys buvo pakeltos ir paremtos taip, kad atrodytų, tarsi viena didelė krūtinė.
 4. Pirmoji pasaulyje patentuota liemenėlė – amerikietės Mary Phelbs-Jacob 1913 m.
 5. Pirmosios kelnaitės su juostele pasirodė 1939 m. Niujorke pasaulinėje parodoje, o pirmasis bikinis pasaulį išvydo praėjus beveik trisdešimčiai metų!
 6. Tarptautinis apatinio trikotažo prekės ženklas „Triumph“ buvo pirmasis prekės ženklas pasaulyje, kuris liemenėles padarė komerciškai prieinamas visoms moterims. ,,Triumph’’ taip pat buvo ir pirmoji kompanija, kuri ant podiumo parodė pirmąją apatinio trikotažo kolekciją.
 7. „Triumph“ pristatė figūrą formuojančius drabužius, naudodami naujovišką „Touch Cool“ audinį, kuris sumažina kūno temperatūrą 1,27ºC.
 8. Pirmoji kompanija, atvėrusi apatinio trikotažo mados namus 1977 m. buvo ,,Victoria Secret”.
 9. Trys labiausiai moterų pageidaujamos apatinio trikotažo spalvos yra alyvinė, mėlyna ir violetinė. Vis dėlto balta ir kūno spalva išlieka geriausiai parduodamos moteriško apatinio trikotažo spalvos pasaulyje. Remiantis apklausomis, raudonplaukės labiau mėgsta žalią apatinį trikotažą.
 10. Teigiama, kad moterys, dėvinčios apatinį trikotažą su G formos juostele, yra seksualiai kūrybiškesnės, pasitikinčios savimi ir išsilaisvinusios. Moterys, dėvinčios paprastą baltą apatinį trikotažą, laikomos mažiau besirūpinančiomis savimi.
 11. Vidutinė dėvėtos liemenėlės gyvenimo trukmė yra vos šeši mėnesiai.
 12. Didžiojoje Britanijoje moterys dėvi didžiausius liemenėlės dydžius. Japonijos moterys turi vidutiniškai mažiausio dydžio liemenėlę. Vidutinis liemenėlės dydis Indijoje yra 34C.
 13. Moterys dažniausiai renkasi sekantį apatinių drabužių tipą: apklausos duomenimis, 37% moterų pirmenybę teikia bikinio kelnaites, 23% – klasikinio tipo kelnaites, 19% – stringams ir 10% kitokio stiliaus. Net 7% nori visiškai nenešioti apatinių drabužių!
 14. Šiuo metu Kinijai tenka garbė būti greičiausiai pasaulyje augančia apatinio trikotažo rinka.
 15. Italijos moterys Naujųjų metų išvakarėse dažnai dėvi raudonus apatinius, kad lydėtų sėkmė visus metus.

Rinkitės apatinį trikotažą pagal savo poreikius ir nepamirškite tinkamos priežiūros taisyklių

Gražaus apatinio trikotažo nereikia pirkti tik ypatingai progai – moterys gali jį nešioti visą laiką ir nelaukiant ypatingų progų! Kiekviena moteris jausis geriau, jei kasdien po drabužiais vilkės ne tik patogų, bet ir gražų apatinį trikotažą.

Tomis progomis, kada norime atrodyti nepriekaištingai svarbios šventės ar įvykio proga, kiekviena moteris privalo apatinio trikotažo skyrelyje turėti formuojančius apatinius. Tai gali būti tampraus ir elastingo audinio kelnaitės paaukštintu liemeniu arba glaustinukė su petnešėlėmis ar be jų. Variantų yra nemažai – kiekvienos moters poreikiams patenkinti.

Šiandien internetas palengvina kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Tačiau dažnai iškyla klausimas, ar verta vieną ar kitą prekę rinktis internetu. Galime patikinti, kad apatinį trikotažą įsigyti internetu yra kaip niekada paprasta ir lengva. Tereikia susipažinti su pirkimo, transportavimo ir grąžinimo taisyklėmis bei tinkamai įvertinti savo kūno išmatavimus. Perkant apatinį trikotažą internetu sutaupote ne tik savo laiką, bet ir pinigus. O pasimatuoti norimą apatinį drabužį namuose visuomet yra maloniau ir patogiau.

Visas apatinis trikotažas turi būti skalbiamas rankomis ir paliekamas išdžiūti. Skalbimo mašinos gali lengvai sugadinti mažas aukštos kokybės audinio daleles. Liemenėlių negalima mesti į netvarkingą stalčių – patariama laikyti jas tvarkingai sulankstytas, kad išsilaikytų kaušelių forma. Apatines kelnaites ir formuojantį apatinį trikotažą dera laikyti atskirai nuo liemenėlių, tik jiems skirtame stalčiuje ar skyrelyje.