Viskas, ką turėtume žinoti apie krovinių draudimo sąlygas

Viskas, ką turėtume žinoti apie krovinių draudimo sąlygas

Kaip apsaugoti savo įmonę nuo išlaidų, atsirandančių dėl prekių sugadinimo ar praradimo transportavimo metu? Kuo pasižymi krovinių draudimas, kodėl verta juo naudotis ir nuo ko jis apsaugo? Visa tai aptarsime toliau, šiame straipsnyje.

Transporto draudimas

Draudimas yra priemonė užtikrinti verslininko interesus ir taip pat yra neatsiejama komercinių sandorių, taigi ir transporto bei su juo susijusių procesų, dalis. Pramonės specifika sudarė sąlygas sukurti daugybę draudimo rūšių, kurios tiksliai apibrėžia atskirų šalių apsaugos apimtį, pvz., transporto sutarties ar ekspedijavimo sutarties atveju. Prie minėtų sutarčių pavyzdžių dažniausiai pridedamas vežėjo ir ekspeditoriaus civilinės atsakomybės draudimas, nes vežėjai atsako už siuntą nuo jos priėmimo iki jos pristatymo gavėjui. Tačiau reikia atminti, kad transportavimo metu pasitaiko nemažai situacijų, įvykių, dėl kurių gali būti sugadintas krovinys, už kurį vežėjas neatsako pagal įstatymus arba jo atsakomybė yra apribota. Tokiose situacijose saugumą užtikrina papildomas krovinio draudimas.

Kas yra krovinio draudimas?

Tai yra visapusiška jūsų ir jūsų verslo apsauga. Krovinių draudimas  yra turto draudimas transporte, skirtas prekių savininkams, norintiems apsaugoti savo turtą transportavimo metu. Turtas yra apdraustas visame transportavimo maršrute ir perkrovimo metu. Šis draudimas nėra privalomas ir jį riboja tam tikros išimtys, plačiau apie tai: ingstad.lt

Jūs pats nusprendžiate, kokia apimtimi apsidrausite

Draudimo apimtis priklauso nuo taikomų sąlygų, didžiausią siūlo „A“ sąlygų grupei priklausantis „visos rizikos“ draudimas. Draudimo bendrovės paprastai siūlo tris draudimo variantus:

  • Į pagrindinę draudimo sritįįeina draudimas nuo žalos, atsiradusios dėl: gaisro, žaibo smūgio, sprogimo, orlaivio smūgio ar kritimo, uragano, krušos, potvynio, liūties, žemės drebėjimo, nuošliaužų, griūčių, lavinų, išorinio objekto sugadinimo, apiplėšimo, tyčinio sugadinimo, transporto priemonės avarijos.
  • Išplėstinė taikymo sritisapima rizikas, išvardytas pagrindinėje apimtyje, ir papildomai žalą, atsiradusią dėl: įsilaužimo ir krovinio vagystės.
  • Visa apimtisapima rizikas, išvardytas pagrindinėje ir išplėstinėje apimtyje, bei žalą, atsiradusią dėl kitų atsitiktinių priežasčių.

 

Kiek kainuoja krovinio draudimas?

Krovinio poliso kaina pirmiausia yra susijusi su pasirinktu draudimo variantu – kuo platesnė jo apimtis, tuo polisas brangesnis. Kaina priklauso ir nuo vežamų prekių rūšies.

PR