Viskas, ką reikia žinoti apie komunalinius mokesčius

Viskas, ką reikia žinoti apie komunalinius mokesčius

Pexels nuotr.

Komunaliniai mokesčiai yra aktualūs kiekvienam suaugusiam žmogui. Pavyzdžiui, vyresni asmenys neretai nerimauja dėl to, kur sąskaitas apmokėti geriausia. O štai naujai į suaugusiųjų bendruomenę prisijungę žmonės ne visuomet geba teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenis arba nežino, kuriuo metu reikėtų apmokėti sąskaitas.

Nemažai klausimų taip pat kyla būstą įsigijusiems asmenims. Be to, kai kurie nerimauja dėl to, kaip sąskaitas geriausia apmokėti tuo atveju, jeigu gyvena užsienyje. Panašių klausimų egzistuoja ir gerokai daugiau. Laimei, šį kartą aptarsime pagrindinius dalykus, kuriuos apie komunalinius mokesčius reikėtų žinoti kiekvienam.

Kur sumokėti komunalinius mokesčius?

Apmokėti sąskaitas galima ganėtinai įvairiais būdais – internetu, automatizuotomis atsiskaitymo sistemomis, Lietuvos pašte, „Perlo“ terminaluose. Taigi, kiekvienam žmogui reikia pasirinkti jam labiausiai priimtiną būdą. Žinoma, vyresnės kartos atstovai dažniausiai naudojasi pašto arba terminalų suteikiamomis galimybėmis. O štai jaunesni asmenys vis dažniau ieško greitesnių būdų, apmokėdami sąskaitas internetu arba automatizuotomis atsiskaitymo sistemomis.

Kaip deklaruoti skaitiklio rodmenis?

Skaitiklių parodymų deklaravimas nėra labai sudėtingas, taigi, įprastai tereikia žinoti, kokius skaičius turite įrašyti. Be to, svarbu domėtis tiksliais paslaugų tarifais, mat jie nuolat keičiasi. Pats deklaravimo procesas taip pat paprastas: prisijungiate į svetainę ar programėlę, kuria naudojatės apmokėti sąskaitas, suvedate šio mėnesio skaitliukų duomenis bei kitus, jeigu sistema prašo ir gavę paskaičiuotas šio mėnesio sumas, jas apmokate per internetinę bankininkystę.

Kada geriausia apmokėti sąskaitas?

Norint apmokėti sąskaitas niekuomet nepatariama laukti iki paskutinės mėnesio dienos. Kitu atveju, tiekėjai gali nespėti teisingai atnaujinti duomenų. Įprastai už komunalines paslaugas rekomenduojama sumokėti maždaug iki 27 kiekvieno mėnesio dienos. Žinoma, tai padaryti galite ir šiek tiek anksčiau.

Kaip apmokėti sąskaitas iš užsienio?

Kai kurie žmonės gyvena užsienyje, tačiau Lietuvoje vis dar turi nuosavą būstą. Laimei, šiais laikais apmokėti sąskaitas nesudėtinga net ir tuomet, jeigu įsikūrėte kitoje šalyje. Tai padaryti galite naudodamiesi internetu. Egzistuoja bent kelios svetainės, kurios suteikia galimybę už visas komunalines paslaugas sumokėti greitai ir paprastai. Taigi, belieka pasirinkti Jums tinkamą variantą.

Ką reikėtų žinoti įsigijus naują būstą?

Įsigijus naują būstą tenka apgalvoti nemažai skirtingų aspektų, įskaitant ir komunalinių paslaugų tiekėjų pasirinkimą. Pavyzdžiui, kalbant apie šildymą, turėtumėte iškart kreiptis į šilumos tinklus dėl pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo. Visgi, prieš ją pasirašant reikia pateikti VĮ Registrų centro išrašą apie nuosavybę, taip pat turto priėmimo–perdavimo aktą. Kita vertus, svarbu nepamiršti sutarties sudarymo ir su vandenį tiekiančia bendrove. Dažniausiai tam reikia pateikti tokius duomenis bei dokumentus: savininko asmens ir kontaktinius duomenis; nuosavybės teisę į butą patvirtinančio dokumento kopiją; geriamojo vandens skaitiklių rodmenų suderinimo aktą. Be to, jei būste neįrengtas šalto vandens apskaitos prietaisas, privaloma pristatyti seniūnijos pažymą apie bute gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis. Visgi, jei apskaitos prietaisas yra, pakanka kreipinyje nurodyti deklaruotų žmonių skaičių. Žinoma, svarbu nepamiršti pasirinkti ir elektros tiekėjo. Rekomenduojama tai padaryti per pirmą mėnesį nuo būsto įsigijimo.

Dviejų laiko zonų elektros skaitikliai

Egzistuoja dviejų tipų elektros skaitikliai – vienos arba dviejų laiko zonų. Tai, kurį variantą pasirinkti geriausia, priklauso nuo to, kuriuo paros metu sunaudojate daugiausiai elektros energijos. Iš esmės, dviejų laiko zonų skaitiklis turi du tarifus, pagal kuriuos skaičiuojama galutinė suma. Tai – dieninis ir naktinis/savaitgalinis tarifai. Žiemos metu dieninis tarifas taikomas nuo 7 iki 23 valandos. Vasaros metu – nuo 8 iki 24 valandos. Taigi, kaip žinoti, kurį skaitiklį pasirinkti geriausia? Kaip jau minėjome kiek anksčiau, tai priklauso nuo to, kuriuo paros metu sunaudojate daugiausiai elektros energijos. Dviejų laiko zonų skaitiklius įprastai renkasi tie žmonės, kurie darbo dienomis beveik nebūna namuose. Taigi, tikėtina, kad nemažą dalį elektros šie sunaudoja vakarais ir savaitgaliais. Tuo tarpu, vienos laiko zonos skaitiklį patariama rinktis tiems, kurie daug laiko leidžia namuose, pavyzdžiui, dirba nuotoliniu būdu.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto