Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniuje vyko pirmojo Prezidento Antano Smetonos (1874-1944) 147-ųjų gimimo metinių paminėjimas

Vilniuje vyko pirmojo Prezidento Antano Smetonos (1874-1944) 147-ųjų gimimo metinių paminėjimas

Vilniuje vyko pirmojo Prezidento Antano Smetonos (1874-1944) 147-ųjų gimimo metinių paminėjimas

Minėjimo organizatorių nuotraukos

www.voruta.lt

Minėjimą organizavo Prezidento Antano Smetonos klubas (Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos) kartu su Lietuvai pagražinti draugija,   Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija,  Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga bei Nepriklausomybės gynėjų sąjunga.   

Lietuvos Prezidento Antano Smetonos, iškiliausio Lietuvos politiko, visuomenės veikėjo atminimą, įamžino neseniai miręs žinomas publicistas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Algimantas Liekis savo 5 tomų didelės apimties rinkinyje „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“. Jis paneigė sovietmečio ir kitų komunistuojančių istorikų apie mūsų prezidentą, kaip diktatorių, klastotes.

Mūsų visų patriotinių jėgų artimiausias tikslas Vilniuje, gal ir Tilto gatvės skvere, pastatyti didingą paminklą pirmajam Lietuvos prezidentui. Šiuo metu paruoštas paminklo projektas prie Vilniaus knygyno primena apie A. Smetoną kaip apie žurnalistą, teisininką, o ne kaip apie Lietuvos prezidentą.