Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Velykos draugiškos piniginei ir atsparios virusui

Velykos draugiškos piniginei ir atsparios virusui

Velykos draugiškos piniginei ir atsparios virusui

PR

Kasmet Velykos skelbia pavasario pradžią ir gamtos pabudimą. Daugelis lietuvių buriasi prie šeimyninio stalo, konkuruoja margučių stiprumo rungtyje ir mėgaujasi gausiomis vaišėmis. Šiemet Velykos bus kitokios. Vykstant COVID-19 pandemijai, Velykas sutiksime karantino sąlygomis. Jokių susibūrimų, vyresnių šeimos narių lankymo. Daugeliui pavasarinę nuotaiką temdo ir nerimas dėl finansinio stabilumo. Kyla klausimas, ar esant tokiai situacija, verta švęsti Velykas? 

Geros emocijos – priešnuodis panikai

Raskakcija.lt“ portalo komanda sako „TAIP“. Šiuo metu patiriame daug įtampos ir streso. Informacinis fonas nuolat primena, kokiu sudėtingu laiku gyvename, ir kokia neapibrėžta ateitis laukia. Izoliacija didina vienišumo ir atskirties jausmus. Visą šį emocinį komplektą padės sušvelninti geros emocijos. Psichologai rekomenduoja skirti daugiau laiko virtualiam (jei yra galimybė, ir gyvam) bendravimui, mėgstamiems hobiams, mankštai, pozityviai literatūrai, muzikai ir filmams.

Linksmesnes emocijas galime susikurti ir patys, o Velykos – tam puiki priežastis. Šventinių patiekalų ir kūrybinių sprendimų ieškojimas, planavimas, idėjų įgyvendinimas padės atitraukti mintis nuo susidariusios situacijos. Galbūt Velykas sutiksite vieni ar artimiausiame šeimos rate, bet šiek tiek kitokie pusryčiai ar pietūs tikrai praskaidrins dieną ir liks smagus prisiminimas apie tokią netipinę šventę.

Vaišių stalas – draugiškas piniginei

Mums, lietuviams, įprasta didžiąsias šventes minėti su gausiu ir sočiu vaišių stalu. Šiemet siūlome išmėginti kiek kitokį Velykų stalą – kuklesnį, su meile pagamintą ir ypač draugišką piniginei. Portalo „Raskakcija.lt“ vadovas Kristupas Bubnys pasakoja, kad taupius patiekalus suplanuoti nėra sudėtinga, tačiau pasiruošimui reikėtų skirti papildomo laiko.

„Pastebime, kad prieš šventes portalo lankomumas visada išauga. Žmonės domisi akcijomis, geriausiais pasiūlymais. Pasinaudojus galiojančiomis nuolaidomis ir pagal jas sudėliojus Velykų meniu, galima sutaupyti iki 40% biudžeto. Žinoma, planavimas ir receptų paieška užims laiko, bet rezultatas džiugins ir šeimos narius, ir piniginę.”

Taupios Velykos – misija įmanoma

Dalinamės patarimais, kurie padės sukurti nedidelę, taupią ir skanią Velykų šventę karantino metu.

Turėkite aiškų biudžetą. Iš anksto nusimatykite, kokį biudžetą galite skirti šventiniams pusryčiams ar pietums. Pasižymėkite, kokie maisto produktai jums svarbiausi. Aiškūs prioritetai ir poreikiai padės išvengti pagundų.

Akcijų leidiniai. Perveskite didžiųjų parduotuvių tinklų akcijų leidinius. Juose artėjant šventėms rasite karčiausius pasiūlymus. Palyginę skirtingų tinklų, panašių produktų kainas, galėsite išsirinkti tuos, kurių kainos ir kokybės santykis jus labiausiai tenkina. Likus savaitei iki Velykų galėsite įsigyti kiaušinių, margučių dažų, žuvies, saldumynų su didesne nuolaida, nei įprasta.

Produktų revizija. Atidžiai įvertinkite tai, ką turite namuose. Dažnai šaldymo kameroje galima rasti pamirštų, vasarą užšaldytų uogų (puikus pagardas desertui). O tolimiausiame spintelės kampe galite rasti produktų, kuriuos pirkote kokiam nors egzotiškam patiekalui gaminti. Gal jis tiks Velykoms? Turimų produktų panaudojimas padės ir sutaupyti, ir atsakingai suvartoti tai, kas buvo pamiršta.

Mėgstamiausi patiekalai. Jeigu jūsų šeimoje Velykos neįsivaizduojamos be tam tikrų patiekalų, kelis įtraukite į meniu. Prisiminkite, kad šiemet stalas turėtų būti ne gausus, o gardus. Tad šventinei atmosferai sukurti tikrai užteks mėgstamo užkandžio, pagrindinio patiekalo ir deserto.

Pagalvokite apie likučius. Dar vienas triukas planuojant šventinį meniu – apgalvokite, ar maisto likučius galėsite panaudoti kitam patiekalui? O gal galėsite juos užšaldyti? Tokiu būdu suplanuoti patiekalai gali tapti kitos dienos vakariene ar pietumis.

Turėkite atsarginį planą. Maisto prekės su nuolaida greitai išnyksta iš parduotuvių lentynų. Todėl turėkite pasiruošę alternatyvų planą, kad neradę pagrindinių produktų, vis tiek galėtumėte maksimaliai pasinaudoti parduotuvių akcijomis.

LIDL, RIMI, IKI, MAXIMA ir kitų prekybos tinklų akcijas galite rasti portale www.raskakcija.lt.